Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg önző vagyok, mert úgy...

Tényleg önző vagyok, mert úgy gondolom ha a gyereket nem akarja valamelyik szülő, akkor inkább meg se szülessen?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm közel 30 éves, "laza" kapcsolatban volt néhány évig egy pasassal. Ő szerelmes volt a fiúba, de a pasi csak könnyű prédaként tekintett rá több évig.

A barátnőm terhes lett, tablettát szedett. Nem mondja meg, de szerintem szándékosan...A pasi megmondta, ha nem veszi el a gyereket, felejtse el őt, mégis megtartotta a gyereket. Bízott benne hogy megváltozik a véleménye ha meglátja a gyereket, de nem így lett.

Mi sokat beszélgettünk erről. Nyilván nem akartam bíráskodni, de mikor elmondtam a véleményem, akkor elmondtam hogy én nem tartanám meg azt a gyereket akit az apja sehova se kíván. Erre kiakadt, kiborult és elküldött a fenébe.

Tényleg olyan sátáni dolog ez, hogy én csak akkor/azzal vállalnék gyereket aki akarja is őt?


Nem akartam én őt ezzel megbántani, de attól hogy nekem teljesen más az értékrendem mint neki, attól én rosszabb lennék?


2017. júl. 22. 14:57
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Te dolgod hogy Te nem tartanád meg, mint ahogy az meg az övé hogy ő megtartotta. Ezen kár vitázni. Nem tudom, hogy zajlott le a beszélgetés, de elképzelhető hogy rosszul esett neki, főleg úgy hogy a kialakult helyzet miatt éppen elég baja lehet, sok dolog kavaroghat a fejében, és amúgy a kismamák szerintem úgy általában is érzékenyebbek, a gyerek elvetetés témára pedig pláne. Szerintem ha a barátnőd, akkor támogatnod kellene minden körülmények között, akármennyire is nem értesz egyet a döntésével. Nem vagy attól rosszabb, hogy más az értékrended (mindamellett hogy én is megtartottam volna a babát ha a helyében lettem volna), de az viszont nem szép szerintem hogy támogatás helyett a véleményeddel traktálod...
2017. júl. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Nyilván nem magamtól mondtam neki hogy mit gondolok erről...

De csak azért mert lassan 30, nem kellene egyedülálló anyának lennie, jót akarok/akartam neki.

2017. júl. 22. 15:06
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Az igaz, hogy egy ideális világban egy gyermek olyan családba születik, ahol van apa, anya, netán testvérek és sok-sok szeretet.

De itt a Földön, vannak helyzetek, ahol van apa is, anya is, a gyerek mégis szenved a szülő(k) alkoholizmusától, lelki terrorjától stb.


Ha a barátnőd, akinél különben már azért ketyeg a bio óra, képes felelősségteljesen dönteni, el tudja tartani a kicsit, van hol lakniuk és képes egyedül helytállni a mindennapokban úgy, hogy közben szeretetben neveli a kicsit, akkor nem hiszem, hogy egy apakép hiánya akkora problémát okozna a fejlődésében. Később meg lehet, hogy találkozik egy férfival, aki elfogadja a kicsit, aki a férfira apaként tekinthet.

Ez még mindig jobb annál, ha van vkinek apja, de az egy részeges állat, aki minden nap végigveri a családot.


Az, hogy szerelmes volt, és így járt, ez van. Nem elítélni kell, meg osztani az észt, hanem segíteni neki, ha kéri/szükséges.


Én visszamennék, bocsánatot kérnék, hogy bántó voltam. Elmondanám, hogy ez az én véleményem az én élethelyzetemben így döntenék, de mivel én nem vagyok ő, ezért nem tudhatom, hogy ő mit hogyan él meg, ezért az ő életéről én nem nyilatkozhatom, max. az enyémről.

2017. júl. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
46%

Egy kotnyeles liba vagy, aki olyanról mond véleményt, amiről fogalma sem lehet, mert nem volt ebben a helyzetben. Én az ilyenre a legritkább esetben használom a barátnő kifejezést.

Függetlenül attól, hogy a helyzetről magáról mi a véleményem.

2017. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

Oké, akkor ezek szerint ha a szülők mondjuk a gyerek három éves korában mennek szét és az apa vagy az anya nem látogatja a gyereket akkor a kicsit fejbe kell lőni vagy hogy gondolod?


Engem anya egyedül nevelt, megvolt mindenem, boldogságban és szeretetben, többet két szülős családban se kaphattam volna, örülök hogy ő nem így gondolkodott mint te és nem rohant abortuszra.

2017. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Gyárban dolgozik és a szülőknél él, röviden ennyit a körülményeiről.

Egyébként ő egy nagyon dekoratív tényleg szép nő, fel nem fogom miért ilyen pasikat fogott ki mindig is...

2017. júl. 22. 15:22
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Vannak, akik a gyereket fontosabbnak tartják, és hajlandóak egyedül is vállalni. Szerintem ez (ha a körülmények viszonylag jók) becsülendő. Vannak, akiknek a "biztonság" fontosabb, és szükséges nekik egy másik fél is ehhez. Ez is teljesen rendben van. Azzal, ha elmondod a véleményed, szerintem semmi baj nincs, de igyekezz minél kevésbé ítélkezni felette. Ez a barátnőd élete, nem a tiéd, nem neked kell meghoznod az ilyen jellegű döntéseket.
2017. júl. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
56%
Attól hogy nem gazdag még érzelmileg mindent megadhat a gyereknek, és gyárista fizetésből, főleg ha nem kell albérletet fizetnie azért futja eléggé sok dologra. Legalábbis itt mifelénk a gyárban 170 nettó megvan.
2017. júl. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
....felétek a gyárban igen, nettó 170. Felénk nem...
2017. júl. 22. 15:32
 10/24 anonim ***** válasza:
69%
De ehhez mi közöd van? Lehet hogy pl. van tartaléka félretéve. Hogy bevállalja e az adott körülmények között, az ő dolga. 30, nem 15 csak képes mérlegelni. Jelen esetben mfg a szüleit érinti. Téged nem.
2017. júl. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!