Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent a fájásgyengeség?

Mit jelent a fájásgyengeség?

Figyelt kérdés

2hetem van szülésig. Folyton azt kérdezgetik hogy keményedik e a hasam vagy hogy vannak e jóslóim.

De nem érzem azt amit ismerősök, rokonok mondanak, hogy nekik keményedés közben milyen kellemetlen, feszülö érzésük volt. Persze ha hozzáerek a hasanhoz érzem hogy az egész bekeményedik néha de ha nem fognám meg észre sem venném, csak nagyon ritkán amikor menés közben nagyon bekeményedik. A jóslóról viszont fogalmam sincs.

Viszont egyre jobban fáj a medencecsontom, hüvelyem környéke, gondolom a pici egyre jobban helyezkedik.



2017. júl. 23. 20:20
 1/7 A kérdező kommentje:
A lényeg lemaradt, lehet hogy ez a fájásgyengeség?
2017. júl. 23. 20:21
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A fájásgyengeség az, amikor a szülési fájások nem elég erősek, nem nyitják a méhszájat. Ez nem az. Jóslónak nem kell lennie, attól még lehet villámszülésed is, hogy nincs jóslód és keményedést se érzel.
2017. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A fájásgyeneség vajúdáskor jelentkezik. A jóslókhoz semmi köze.

A fájásgyengeség az elhúzódó vajúdáskor jelentkezhet mert ,,elfárad,, a méh.Ilyenkor oxitocin injekcióval (infúzióval) segítik a méhösszehúzódásokat hogy haladjon a tágulás,vagy ha ez épp a kitoláskor jelentkezik akkor pedig hogy préselje a babát kifelé. Nekem az első szülésemkor jelentkezett fájásgyengeség pont már a kitolási szakban..nem jött fájás..így infúzióba nyomtak oxit és haladt a kitolás tovább.

2017. júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem gond, normális hogy nem érzem a keményedéseket?
2017. júl. 23. 21:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem , semmi koze hozza, nekem sosem volt joslofajasom.
2017. júl. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg a méhizom elfáradását hívják így. Technikailag hasonló, mintha megcsinálnál X db fekvőtámaszt, de több már nem megy, mert egyszerűen elfáradtak az izmaid.


Nálam többek között ez is jelentkezett, mondták, hogy nyomjak, én meg elaludtam helyette. Nem volt erőm nyomni.

Aztán kiderült, hogy hiába lenne erőm, keresztben van a koponyája, így vákuum lett a vége. Egyik doki húzta, a másik nyomta fentről, így pecázták ki.

2017. júl. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két gyerekem van, egyiknél sem keményedtem és jóslóim sem voltak. Az elsőnél fájásgyengeség volt, a kitolási szakaszban, vajúdásnál nem volt gond, de a kitolásnál nem volt tolófájás, értsd úgy hogy nem tudod mikor kell nyomni, mert amikor jön a tolófájás akkor kell nyomni, na én ezt nem éreztem így nekem az orvos mondta gondolom a ctg-n látta mikor nyomjak és persze a doki is rásegített a kezével, de lehet ennek nincs köze a fájásgyengeséghez. A második szülésnél viszont volt tolófájás, valóban kakilási inger, illetve nekem olyan volt mint a fájás a vajúdásnál, de erre jött a kakilási inger. De mindkettő villámgyors szülés volt.

Valószínű azért fáj amiket írsz, mert valóban már lent van a babád, így jobban nyomja ezeket a részeket.

Nekem az első gyereknél elfolyt a magzatvíz itthon, a másodikat pedig indították. Szóval attól mert nincs jóslód még bármi lehet :)

2017. júl. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!