Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes szívhang figyelőt venni?

Érdemes szívhang figyelőt venni?

Figyelt kérdés
Most olvastam az egyik hozzászólásban/válaszban, hogy Ő használ ilyet. Én még soha nem hallottam róla és érdekel, akinek ilyene van, vagy hallott róla, hogy mi a véleménye.
2008. okt. 18. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van és örülök neki. Egyáltalán nem bántam meg, igaz, nem is nagyon volt mit, mert külföldön vettem (rendeltem) és nagyon olcsó volt (átszámítva talán 5000 forint). Elég profi készülékem van, a 12. héttől hallható vele a szívhang (gyakorlatilag a 14-től találom meg) és nagyon nagy hasznát vettem addig, amíg nem rendszeresedtek a magzatmozgások. Nem használom gyakran, főleg akkor volt rá szükség, amikor csendesebb napok voltak és izgatott voltam amiatt, hogy nincs-e valami baj. Most a 34. hétben vagyok és hetente talán egyszer veszem elő (már nem vagyok nyugtalan, hiszen szinte mindig érzem a babát), most elsősorban arra használom, hogy megszámoljam a szívverését, hogy jó-e. Tulajdonképpen a védőnő is ennyit tesz vele...

Láttam már egyébként olyan fajtát is, amit csak a hetedik hónaptól lehet használni, olyat én tutira nem vettem volna, mert nekem épp azelőtt volt nagy haszna.

2008. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem érdemes. Én ugyan nem próbáltam használni (csak a védőnőnél ill. a dokinál volt ilyen), de állítólag nem olyan könnyű használni, ha nem vagy benne gyakorlott. Előfordulhat, hogy nem hallasz semmit, pedig minden ok, akkor meg minek idegesísd magad feleslegesen.
2008. okt. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Szerintem felesleges. Előbb-utóbb úgyis érzi a mama, ahogy mozog a babája, minek akkor még a szívét is hallgatni?

Nekem a védőnő szokott ilyet használni, de utálja a babám, szerintem hangos neki, vagy nem tudom, de utána alig nyugszik meg. Ezért aztán én sem szeretem, mindig kérem is a védőnőt, hogy csak pár másodpercig használja, de ha nem muszáj, akkor inkább ne is :(

32 hetes km.

2008. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem erdemes. Nekem van es nagyon szeretem. Apaval egyutt szoktuk hallgatni a pici mozgasat szivvereset csuklasat :D

Az enyemhez csatlakoztathato fulhallgato van, igy elvileg a babat sem zavarja, es az apanak is nagy elmeny.

Amugy engem is megnyugtat ha eppen nem mozog annyit a bebi, meghallgatom es hallom hogy minden ok :)

2008. okt. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet az én hozzászólásomat olvastad. Én szeretem, de nem állandóan használom, hanem amikor nem érzem egy ideig, hogy mozogna a babám. Engem megnyugtat, mert egyébként is parázós vagyok, és ha nem lenne akkor párszor már rohantunk volna az ügyeletre!

Boldog babavárást: 31 hetes kismama

2008. okt. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszaitokat, boldog babavárást:-)
2008. okt. 18. 19:44
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Felesleges. A 24. héttől füllel is hallható a szívhang. Meg ha érzed, hogy mozog, akkor úgy sincs semmi baja.
2008. okt. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!