Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magyarországon mióta számítják...

Magyarországon mióta számítják 40 hetesnek a terhességet? Vagy előtte ez hogy működött?

Figyelt kérdés

2017. júl. 25. 13:10
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Nem nagyon tudják máshogy számolni. Általában 280 nap a terhesség az utolsó ciklus első napjától, ami pontosan 10x28 nap tehát 10 holdhónap. Így mikir pozitív a teszt, addigra 4 hetes=1 hónapos terhes egy nő, és kezdi a 2.hónapot. Azért onnan számolják, mert az legalább egy "biztos" pont, ha eltérés van, akkor később a 12. hetes ultrahangon módosítanak.

Ha középidőtől(fogantatástól) számolnák, akkor 9 és fél hónap lenne a terhesség, de mivel a peteérés időpontja bizonytalanabb ezért nem ezt használják.

2017. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, az kimaradt, hogy a 280 nap az pontosan 40 hét.
2017. júl. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod 😊 ertem én ezt meg egyet is értek vele. Csak nem tudom miota szamoljak igy... Igazabol egy vita elsimitasa érdekében irtam ki a kerdest. 'A' oldal szerint 50 éve nem igy számolták es ez valami "új" ...'B' oldal szerint már jóval korabban is ezzel a módszerrel számoltak. Ezert a kérdésem
2017. júl. 25. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az teljesen mindegy, régen hogy számolták-ha egyáltalán számolták máshogy, attól még ugyanannyi a terhesség ideje most is és régen is!!! Legalábbis normális esetben.
2017. júl. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!