Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan hüvelykapszula?...

Utrogestan hüvelykapszula? Ugye minden rendben lesz?

Figyelt kérdés
Szombaton kellett volna megjönnie, helyette barnás folyásom volt két napig, majd rózsaszínes tegnapig. Ma reggel teszteltem egy pozitívat. :-) Voltam orvosnál a barnázás miatt, ami úgy tűnik mára el is múlt. Kaptam Utrogestan hüvelykapszulát, hogy megtartsa a terhességet. Endometrium vastagsága 18 mm. Tényleg szükséges az utrogestan?
2017. júl. 26. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha az orvos felírta szedd csak, ártani nem ártasz vele.

Most vagyok először terhes, barnáztam egy pár napig az elején majd mikor megvizsgált a doki irt fel Utrogestant, azóta is szedem, és hála Isten minden remekül alakul.

Én a helyedben szedném, amig a doki javasolja, ad egy kis biztonságérzetet.

2017. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Barnázás progi hiányra utal ami miatt elmehet a baba.

Ilyen esetben igen is fontos az utro. Ha a baba beteg lenne akkor utro mellett is elmenne.


Ez csak akkor segít, ha progi hiány miatt van barnázás.


Szedd csak baj nem lehet belőle ellenben segíthet, hiába mondják, hogy placebo. Csak annak az akinek jó a progija.


Minden jót!


39hkm

2017. júl. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Használd olyan adagolással, ahogy az orvosod felírta!!! Nekem is emiatt maradt meg a fiam, progeszteronhiányom volt nekem is és barnáztam az 5. héttől. A progeszteronhiány miatti vetélést lehet vele (és lehetőség szerint minél több pihenéssel) kivédeni. Nagyon remélem, hogy minden rendben lesz és egészséges kisfiad/picilányod születik. Ha mégis baj lenne, az nem a progeszteronhiány miatt következik be, amennyiben továbbra is alkalmazod az Utrogestant. De erre inkább ne is gondolj, pihi + Utro a 13. hétig és beszélgess a pici embrióval. :)
2017. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem akkor lett barna folyasom, amikor 3 napja késett márm de csak 1x egy keves és az utro segitett :)

6+4

2017. júl. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is barnáztam, viszont nagyon nagyon akarjuk a babát, kb az egyuttlét után pár napra én már tudat alatt tudtam, hogy valami van velem (tudom olyankor még nem érzi a tested, hogy terhes vagy, nem is konkretan a terhesseget ereztem hanem, hogy valami nagyon más, lelkileg talán, nemtudom jobban megfogalmazni).

Még a teszt ki sem mutatta én már tudtam, hogy itt baba van, pedig első terhességem, utólag én is meglepődök, hogy ilyen hogy lehet, hogy ennyire ösztönszerűen éreztem, szinte lehetetlennek gondoltam, de mégis van ilyen.

Aztán 6. hét után volt egy kis baj, barnázás gyorsan szaladtunk dokihoz kaptam Utrot, szedem is becsületesen, és rengeteget gondolok a babára, sokat beszélek hozzá, van hogy csak gondolatban, és 11 hetesen éreztem a ficánkolását (tudom most majd jönnek és megcáfolnak, hogy lehetetlen, én viszont tudom mit éreztem, UH-n is láttam utána, tudom, hogy ő piszkálódik!)

Ne aggódj, és minden rendben lesz! Szedd a gyógyszert, pihenj amennyit csak tudsz és szeresd a babódat már most mert érzi, ha várod, érzi ha akarod Őt, és egészséges lesz és minden rendben lesz!!!!!! Boldog babavárást!

2017. júl. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szedem az Utrogestant ahogy az orvos mondta. :-) És pihenek is.

Nagyon nagyon várjuk már. :-) Remélem minden rendben lesz. :-)

2017. júl. 27. 07:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!