Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes kismama vagyok és...

34 hetes kismama vagyok és terhességi cukrom van. Szülés után minden rendben volt a babátokkal?

Figyelt kérdés
160 g-os ch diétán vagyok és itthon mérem a cukrom étkezés után egy órával 7 alatt szokott lenni.Sajnos volt rá példa hogy egyszer egyszer felment 7 felé de akkor tudtam hogy mitől és olyat nem eszek.Védőnöm szerint ez miatt nem kell megilyedni csak folyamatosan ne legyen felette.Nektek mi a tapasztalataitok olyan jó lenne ha leírnátok hogy megnyugodhassak hogy nálatok minden rendben volt a szülés után.
2017. júl. 22. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mindkét terhesség alatt diabéteszem lett, a másodiknál inzulin is kellett.

Az első baba 3320g 52cm (lány), a második 3650g és 54cm (fiú) lett, mindketten teljesen egészségesen, tökéletes vércukor szinttel születtek

(Születésük után 1 napig bizonyos időközönként megnézték nekik, minden értékük jó volt)

Nem kell aggódni :)

2017. júl. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ csak azért izgulok mert egyszer ketszer 7 fölé ment amugy általában 5-6.7 között szokott lenni etkezes után.
2017. júl. 22. 16:35
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk minden rendben volt. Természetesen szültem,még oxytocint sem kaptam,burok is magától repedt. 50cm és 3280g-mos makk egészséges kislànyom született,tökéletes vércukorszinttel.Szóval nyugi,ha egyszer-egyszer megugrik az nem gond,baj akkor van,ha állandóan magas mert a baba megszokja és több inzulint termel és ha megszületik elveszik a fölös cukorbevitel és nagyon leesik a cukra.
2017. júl. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Remélem én is természetesen szülök meg a császártól félek na jó maga a szüléstől is de már nagyon várom.Köszönöm a megnyugtató szavakat aranyosak vagytok.Nekem a 31 heten 1783 g volt a baba azt mondták hogy normális a súlya.
2017. júl. 22. 18:30
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekem is dietaznom kellett, szépen be is állt a cukrom, nem volt baj. 3100 grammal született egy gyors és könnyű szüléssel a fiunk. Ennek ellenére pár óráig le-leesett neki a cukra, de hamar rendeződött.
2017. júl. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hanyadik hétre szültetek?Mit mondtak mitől esett le neki a cukra magától rendeződött?
2017. júl. 23. 07:49
 7/14 anonim ***** válasza:
39+3 naposan született. Azt mondták, hogy az ingadozás oka az lehetett, hogy pont vacsora előtt folyt el a víz. Idegessegemben alig tudtam enni. A kórházban pedig egyáltalán nem engedtek enni, csak infúziót adtam, amiben viszont volt cukor. Az ügyeletes orvos rendelte el, pedig szóltak neki, hogy gdm-es vagyok, a kiskönyvembe a dokim akkora betűkkel írta bele, hogy kilogott konkrétan. Csak hát az ügyeletes orvos egy kicsit többet ivott a kelleténél. A saját dokimat is alig akarta hívni, mert szerinte nem szülök, csak hisztizek. Amikor hívta végre, akkor meg rohanhatott szegény, hogy beérjen. Alig hitt a szemének, hogy miylen infúziót kaptam. Ordított a kollégájával. Sokadik tévedése volt ez már az ürgenek. A szerencse, hogy nem lett baja a fiunknak, de a doki azt se tette zsebre, amit a neonatológusoktól kapott. A fiunknak egyébként próbáltak adni cukros vizet, de visszabukta, így maradt az elotej. Hála istenek azóta sincs gond.
2017. júl. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

A lányom 38+5ön, a fiam a kiírt napon született (őt indították egyébként, az orvosom azt mondta, hogy a gdm-eseket a kiírt napon befektetik és max 2 napig várnak hogy magától beinduljon a szülés... mondta, hogy ha akarom a kiírt napon indíthatják is, én pedig akartam)

2017. júl. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát nálam nem indítottak 41+3-ra szültem. #3
2017. júl. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Engem 40+4-nél fektetett volna be és pár napot vártak volna még, ha jók az eredmények.

#5,#7

2017. júl. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!