Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 4. héten mire kell vigyázni?

A 4. héten mire kell vigyázni?

Figyelt kérdés
Mennyire kell terhesen "viselkedni"? Persze,nem dohànyzom ès nem fogyasztok alkoholt de èrdekelne hogy mennyire szabad emelni,kàvèt inni,tojàsos èteleket fogyasztani.Imàdom a chipseket,de tele vannak tartòsìtòval... Első,nagyon várt terhessèg.
2017. júl. 28. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Pont ugyanannyira, mint előtte.

Én nem változtattam, kivéve az emelgetést. Max 10 kilót emeltem.

De pont úgy éltem, mint előtte. Mindent ettem, ittam (előtte sem alkoholizáltam, meg ilyenek).

2017. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amennyire úgy erzed vigyaznod kell. Picit pihenj tobbet ne emelj nagyon nehezet ne vegyél forró ülőfürdőt, szedj magnéziumot és folsavat. Igazabol semmi extra ha faj a hasad akkor fekudj sokat
2017. júl. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

:) nézd a legtobb ember nem is tudja 4 hetesen, hogy terhes. Nem kell túlzásokba esni. Egyél egészségesen szedj folsavat es pihenj sokat. Ennyi bőven eleg. Sokan meg ezt sem teszik meg.

:) majd megérted mikor kell "terhesen viselkedni" en meg mindig neha nem erzem ;)


Nyilván en is tudatosan egészséges kajakat ettem. :) a chips fini de ne erőltesd. En egyszer próbáltam. Sok lehetett a só vagy passz. Savam lett tole es hamar találkoztam vele újra. :)


33hkm.

2017. júl. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

A legtöbben a 4. héten még nem is feltétlenül tudják, hogy terhesek és élik az életüket ahogy addig is.

Szerintem kezdj el folsavat vagy folsav tartalmú terhesvitamint szedni ha még nem szedsz. Kávét mértékkel lehet inni, nyers tojás tartalmú ételeket, pasztörizálatlan tejterméket, mosatlan dolgokat és nem jól átsült húst stb kerüld. Chipsek és édességek és társaik nem egészségesek de ha kívánod akkor attól még ehetsz néha.

Ha teheted ne emelj nagyokat, és pihenj ...de én pl az első terhességemnél mikor még csak gyanítottuk hogy összejött, de tesztet még nem csináltam, épp költözésnél segítettünk a barátainknak ...most pedig a második terhességemnél itt van a 12 kilós fiam akit azért kell elég gyakran még emelgetnem és semmi bajom nem lett (aug. végén szülök majd). Az ugrálósabb vagy eséssel járó sportokat váltsad esetleg szép lassan le. Amúgy a nőgyógyász és később a védőnő is tud hasznos tanácsokat adni ez ügyben. Kellemes babavárást!

2017. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

4 hetesen én még egyszer sem tudtam, hogy terhes vagyok, így csináltam olyanokat amiket ha tudom elkerültem volna, de nem lett semmi probléma: az első babával ekkor nyaralni voltunk, vagyis fürödtem a Balatonban, szaunáztam, bicikliztem és hegyet másztam, a második babával pedig többször is felcipeltem a 15 kilós nagyobb fiamat a harmadik emeletre...:)

Nem azt mondom, hogy ne legyél óvatos, csak azt, hogy nem szabad túlaggódni sem... Éld az életed, persze, alkohol, cigaretta tilos, de a kávétól ha mértékkel iszod nem lesz semmi baj, a tojást, húst ne edd nyersen, és ne bungee jumping-olj, meg ne snowboard-ozz...Ha néha eszel egy kis chips-et akkor sem lesz semmi...nyilván ne azon élj, egyél sok zöldséget, gyümölcsöt, szedjél vitamint, egyszóval ügyelj az egészségedre, de ha megkívánod és néha eszel, semmi baja nem lesz egyikőtöknek sem... Boldog babavárást! :)

2017. júl. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4 hetes? És azt honnan tudod? Akkor még a mensi sem marad ki. Semmire sem kell figyelni, ilyenkor még nincs embrió, ha jól berúgsz az sincs rá hatással. Majd a 6. héttől elkezdhetsz odafigyelni. Tartósítószer pedig minden kajában van, nemcsak a chips ben.
2017. júl. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!