Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teherbe estem. Mihez kezdjek?

Teherbe estem. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, utolsó éves egyetemista leszek. A párommal élek, komoly terveink vannak, de gyereket még nagyon nem most akartunk. Nem figyeltünk oda eléggé, és teherbe estem. A párom amúgy 30, dolgozik. Még nem mertem elmond

ani, csak azt hogy félek és van rá esély. Megnyugt

atott, de ő is fél. Ingyenélőnek se akarok tűnni, de úgy érzem muszáj megszülnöm. Ha emiatt megutálna vagy ilyesmi, egyedül biztos nem tudnám felnevelni, de képtelen vagyok az abortuszra. Se a páromat és most már a leendő gyerekünket se tudnám elveszíteni. Ha választásra kényszerülök, elég erős bennem az érzés, hogy öngyilkos lennék inkább...


2017. aug. 1. 18:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Először is, mondd el a párodnak. Ha te egyetemre jársz, kaphatsz diplomás gyedet is pl. De döntsétek el, mi legyen. Felnőtt emberek vagytok.
2017. aug. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

ha meg akarod szülni mi a kérdés?

ha meg egyedül nem tudod felnevelni, max hazaköltözöl anyádékhoz.


én nem szülném meg, a semmire

2017. aug. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Először is. Ne gondolkozz hülyeségeken h öngyilkos leszel. Egész biztos ha megbeszélitek lesz megoldás. Az az elso aztan majd meglátod.
2017. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%

Ne szüld meg. Előtted az élet, egyetemre jársz, majd gondolom karriert szeretnél építeni ha már diplomád lesz. Lefognak pontozni, és persze egyetem mellett is lehet szülni, de honnan tudod hogy betudod-e fejezni? Honnan tudod hogy a baba miatt nem kellesz feladnod a karriert, jó munkahelyet, vagy esetleg hogy a párod hogy reagál majd (hiszen említetted hogy fél).

Fiatal vagy még, szerintem várj még pár évet, a semmire nem érdemes szülni, nem csak a saját hanem a gyerek életét is figyelembe véve !

2017. aug. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Kétlem, hogy lenne más lehetőségem. Nem akaszthatok csak úgy egy gyereket a párom nyakába, a támogatás amit kapok nagyon kevés, szóval neki rengeteg áldozatot kellene hoznia. És talán meggyűlölne. Ha a saját gyerekemet megölöm, akire amúgy most már nagyon vágyom, akkor soha nem tudnék magamnak megbocsátani, gyűlölném magam. Ráadásul akárhogy döntök, biztos, hogy a családom is utni fog. Szóval nem tudom hogy lehettem ennyire ostoba. Úgy érzem mindennek vége, másrészt AKAROM ezt a gyereket.
2017. aug. 1. 18:39
 6/14 A kérdező kommentje:
*utni helyett utálni
2017. aug. 1. 18:40
 7/14 anonim ***** válasza:
48%
Ha akarod a gyereket, akkor ne vetesd el. Kell hozzá az anyagi háttér, de ki tudja, az abortusz megnehezítheti a későbbiekben a teherbe esést. Ha a párod is beleegyezik, akkor tartsd meg.
2017. aug. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
Semminek nincs vége. Te akarod ezt a gyereket. Csak ez számít. Rengeteg anya nevelte fel egyedül a gyermekét. Többek közt az én anyukám. De mivel a Te párod 30 éves, felnőtt férfi, valószínű, nem fog kihátrálni. De vele kellene beszélned először is.
2017. aug. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Az utolsó mondatodból kiindulva nagyon lelkisnek tűnsz. Én azt mondom tartsd inkább meg, mert ha nem akkor nehezen dolgozod fel a leírtak alapján.

Amúgy meg az, hogy féltek természetes. Ha házasok lennétek és terveznétek is félnél. Én is féltem, pedig terveztük a babát. Az ismeretlentől mindenki fél.

Az meg, hogy te még tanulsz nem jelenti azt, hogy ráakaszkodsz anyagilag a párodra. Ha dolgoznál is abba kéne hagynod amíg otthon vagy a picivel. És ha nagyon úgy van, hogy amíg pici a baba nem tudsz tovább tanulni akkor is ott van a bölcsi. Tehát max. 1 évet kell halasztanod.

Amúgy nem tudom mik azok a komoly tevek amiket terveztek, de egy gyerekre nem nyűgként vagy hátráltató tényezőként kell tekinteni.

2017. aug. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon nem akartok gyereket, de !!nem figyeltetek oda eléggé!!, most meg terhes vagy. Nem mered elmondani a pasidnak, nehogy megutáljon (???), meg akarod tartani, de öngyilkos is akarsz lenni.


Szerintem kezdd el átgondolni a dolgokat.

Kezdve azzal, hogy mit akarsz te olyan pasitól, aki ha nem védekeztek és teherbeejt, akkor otthagy. Nem te vagy az egyedüli hibás!

Aztán gondold végig, hogy fel tudsz-e nevelni egyedül egy gyereket, ugyanis nagyon úgy néz ki, hogy ez vár rád. A szeretet szép dolog, de önmagában kevés. Pl. ha van családiig 2300 forintod, és ki kell váltanod 4700 forintért a gyerek gyógyszereit. Tíz esetből kilencszer hó végén betegek, és szinte biztos, hogy péntek este vagy szombaton, ügyeleti időben.


Egyébként első lépés mindenképp az, hogy elmondod a pasidnak, hogy terhes vagy.

2017. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!