Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van akkor, ha terhesség...

Mi van akkor, ha terhesség alatt egyszer sem megyek el a háziorvoshoz? Feltétlen bele kell pecsételnie a kiskönyvbe?

Figyelt kérdés
2017. aug. 6. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
28%

Az anyasági támogatás egyszeri juttatás, minden gyermek után jár. Összege 2017-ben 64 125 Ft.

Jogosult az anyasági támogatásra:

Az az édesanya, aki várandóssága alatt legkevesebb négy alkalommal részt vett terhesgondozáson és 4 pecsét van a kiskönyvében.

2017. aug. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem ő töltötte ki a kiskönyvben az örök beutalót, amit minden vizsgálat alkalmával elfogadtak, ha a kórházba kellett menni.

Ő vette le a vért, amikor kellett. Ekg-t is ő csinálta. Szóval nekem elég sok mindenben "szükségem" volt rá.

2017. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

1-es

A háziorvos pecsétjének semmi köze az anyasági támogatáshoz

2017. aug. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Koszi a vlaszokat!

Nekem semmi szuksegem a haziorvosra, a beutalokat a nodoki adja, es igy is jarhatok a 2 nodokihoz meg 2 vedonohoz, aminek szinten semmi ertelmet nem latom. :/

3-as, nem irta az 1-es, hogy van koze hozza, sot, pont azt akarta irni szerintem a valaszaval, hogy nem kotelezo menni.

2017. aug. 6. 16:29
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
A védőnő pecsétje kell az anyasági támogatáshoz. Egyébként én sem látom semmi értelmét a védőnőnek. Azon kívül, hogy rá kell állni a mérlegre és mindenben ellent mond ( pl én Pesten szeretnék szülni és ezt ellenzi) nem csinál semmi hasznosat. A súlyom magam is ellenőrzöm, nőgyógyászhoz pedig havonta eljárok. Egyébként a nőgyógyászom totál ki van akadva rá.
2017. aug. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Én csak akkor mentem, amikor a végén táppénzen voltam. Védőnő pecsételt és írta a beutalókat meg a nőgyógyász.
2017. aug. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

Én se voltam még, engem a védőnő akar odaküldeni, de értelmes indokot nem tudott mondani minek. A háziorvosom messze van, semmi dolgom ott, nem fogok elmenni. Nekem is, hogy de a beutalós részt kitölti a háziorvos. És hova szarjak? Nincs szükségem. Sőt a kiskönyvre sincs. A védőnőn kívül senkit se érdekel, nem járok az sztk-ba/kórházba, mindent magánúton csináltatok. De akkor is menjek el. de minek? Mert így hivatalos. Úgy voltam vele, hogy a fäszt.

Pecsétet meg vagy a háziorvos ad, vagy a védőnő, vagy a nőgyógyász, mindegy ki adja a lényeg az, hogy ők adhatják, ők igazolhatják, hogy jártál terhesgondozásra. Pl. itt látom mindig írják, hogy a védőnőtől kell a pecsét. Múltkor mikor a védőnőhöz vártam akkor hallgattam végig egy másik védőnőt a folyosón, aki nagy pofával azzal dicsekedett, hogy ő aztán nem ad semmiféle pecsétet meg igazolást senkinek ő meg is mondja nekik (akik kérik, mert az én védőnőmhöz volt, aki pont ezért jött) hagyják őt ezzel békén ő ilyennel nem foglalkozik, micsoda hülyeség, mi köze neki ehhez stb. Holott benne van a törvényben, hogy háziorvos, védőnő vagy nőgyógyász. És akkor egyes védőnők még csak nem is tudnak erről, meg büszkék rá, hogy ők elzavarják azt, aki tőlük ilyet kér...

2017. aug. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

7-es válaszolónak.

Én is magánban csináltattam mindig mindent, de nekem pl a szonogràfus is mindig elkérte és bele írta az uh-k időpontját.

3szor kellett rohannunk éjjel a szülészeti ügyeletre, oda is kell a kiskönyv. Amikor nst-re mentem, akkor kellett az a rész, amit a háziorvos töltött ki.

2017. aug. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
En kb a terhesseg felétől tappenzen vagyok, igy ket hetente kellett jarnom emiatt haziorvoshoz a papirok miatt, most mar nem kekl mert mar szulesi szabadsagon vagyok. Ha ez nem lett volna akkor egyebkent nem kellett volna mennem hozza, mert tenyleg nem csinalt mast csak bementem kinyomtatta a papirt adott idopontot ket het mulvara es mehettem is haza. Meg még annyi hogy a kiskonyvben van az a resz amit a háziorvosnak kell kitoltenie.
2017. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem eleve olyan a terhes kiskönyv,hogy már nem külön beutalókat adnak,hanem a kiskönyvvel kell menni véretelre stb... ,de csak ha a háziorvos pecsétje rajta van és ki van töltve akkor fogadják el.
2017. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!