Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha táppénzre akarok menni...

Ha táppénzre akarok menni akkor a nőgyógyászhoz is menni kell vagy csak a háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Pár napja keményedik és feszül a hasam délutánra, ma pedig már nehezen is kaptam levegőt. Vettem magnerotot, de még nem segített. Én még ki is birnám, de a babát féltem. 18 hkm

2016. jún. 14. 19:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Engem a nőgyógyász írt ki táppénzre.
2016. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és próbáld ki a magnosolv-ot, nekem az segített.
2016. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász tud adni igazolást,amivel a háziorvos táppénzen tid tartani.Bár nálunk a nőgyógyászhoz kellett 2 hetente menni,ő írta a tp papírt.Mindenképpen a nőgyógyászhoz menj először.
2016. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De még nem végig akarok, csak vagy egy hétig itthon pihenni hátha elmúlna. Igy se irhat ki a háziorvos? Nőgyógyászom 40 km-re van
2016. jún. 14. 20:14
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Egy hétre kiírhat a háziorvos is, csak akkor nem táppénzt fogsz kapni hanem betegszabit, mert nem 9-es kóddal vesz veszélyeztetett terhességi táppénzre, hanem 8-assal egyéb saját betegséggel vesz betegállományba.


Rövid távon a betegszabival jobban jársz, mert kicsivel több pénz, de a CSED alapot rontja, míg a táppénz nem.

2016. jún. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hosszú távon meg rosszul jár a betegszabival, az ugyanis beleszámít az ellátás alapjának számításába, és szépen le is húzza, míg a tp-t nem veszik figyelembe.
2016. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

jézusom, hogy tudtok ekkora butaságot írni?!?

csed, gyed alapja a bér, nem pedig az amit kézhez kap. nyilván kevesebbet kap kézhez ha beteg, de akkor ellátást kap, aminek a bér az alap, míg a gyed és ced is ellátás, aminek szintén a bír az alap és nem húzza le egy másik ellátás!

2016. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

150 ezres bruttóval a tp 150e*0,6*0,85=76500. Betszabi 150e*0,7*0,665=69825

ennyit a rövid és hosszú távú jobban járással...

2016. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem butaság, a betegszabadság bérjövedelem, járulékalapot képez, és figyelembe vesszük az ellátások során. Pont ezért nincs veszélyeztetett terheseknél, hogy ne húzza le az alapot.

Én ezzel foglalkozom, és te?

2016. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

jövedelem: az egészségbiztosítás pénzbeli ellátásai és a baleseti táppénz összegének kiszámításánál az e törvényben meghatározott időszakra adóelőleg megállapításához az állami adóhatóságnál bevallott, pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelem;


a táppénz alapját a táppénzre jogosultság kezdőnapját közvetlenül megelőző naptári év első napjától a jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjáig terjedő időszakban az időszak utolsó napjához időben legközelebb eső 180 naptári napra jutó jövedelem alapján kell megállapítani. (csed, gyed azonos szabály ezzel)


Ha eljön betszabira, majd visszamegy, simán beleeshet a számítási időszakba a betszabija, ami jövedelem.

2016. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!