Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyengeség normális a terhesség...

Gyengeség normális a terhesség vége felé?

Figyelt kérdés

31 hetes vagyok, és gyakran, 1-2 naponta elfog a gyengeség. Ilyenkor szédülök, fáj a kezem-lábam, úgy érzem, minden erő kimegy belőle. Menni, állni nem bírok ilyenkor.

Mitől lehet ez? Iszok eleget, nagy melegben odafigyelek rá teljesen. Szedek vasat, folsavat, magnéziumot. Igaz, így is nagyon vérszegény vagyok, de eddig nem volt ilyen, csak most, pár napja kezdődött.



2017. aug. 7. 18:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A vérszegénység miatt. Mit takar a "nagyon vérszegény"? Mennyi a hemoglobinod, hematokritod?
2017. aug. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hemoglobin 90, hematokrit 26,2.

Én nem értek hozzá, de van kórházban dolgozó családtagom, és ő mondta, hogy ez nagyon kevés. Viszont évek óta kevés, és most is a napi három vastabletta mellett.

Ha emiatt vagyok rosszul, mit csináljak még, hogy több legyen?

Javasolták már a bort, de nem bírom meginni, kifordul a gyomrom tőle.

2017. aug. 7. 18:44
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát ez valóban elég kevéske. A dokid nem javasolta a vénás szurit? Vagy nincs dokid? Akkor menj el a háziorvoshoz szerintem!

Jó lenne szülésig feltornázni, mert a vajúdást, szülést sem fogod így bírni, plusz kevéske vérvesztés mellett is sanszos, hogy ilyen értékek mellett a végén vért kell majd kapnod.

2017. aug. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából mindenki tudja, hogy ennyi. Nőgyógyász, háziorvos, védőnő. A legutóbbi utasítás szerint szedem a három bogyót, ha jól tudom, szülés előtt még lesz egy vérvétel, talán adnak mást, ha kevés lesz továbbra is.
2017. aug. 7. 18:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Furcsa, nálunk 100-ig és 0,30-ig várnak, hogy érjen valamit a tabi, ha az alá megy, jön a vénás pótlás.

Említsd meg nekik legközelebb, hogy gyenge vagy és szédelegsz, hátha...igazából ilyenkor táplálékkal már nem tudod feltornázni az értékeket, ha a tabi sem ér semmit, marad a szuri.

2017. aug. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0,30=30, csak nálunk más a mértékegység.
2017. aug. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!