Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességem alatt nem nő a...

Terhességem alatt nem nő a cicim. Az első időszakban érzékenyek voltak meg kicsit megduzzadtak, de azóta is kicsik maradtak, pedig már félidős vagyok? Hogy lesz így elég tejem?

Figyelt kérdés
2007. nov. 23. 19:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A tejelválasztás teljesen független attól hogy mekkora a cicid,nyugodj meg nem lessz probléma a tejcsivel lényegesen szülés után lessz látható "növés" mikor megindul a tejelválasztás.Grat a babához:)38hetes kismama:)
2007. nov. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
73%
Szia! Én úgy tudom, hogy a tejtermelés nem függ össze egészen a mellmérettel. Tehát kicsi mellű nők is tudnak szoptatni, és van, hogy nagy mellű nők nem szoptatnak. Még mindig nőhet a melled, egészen a terhesség végéig. Persze ha egyáltalán nem lett nagyobb, előfordulhat tejmirigy-elégtelenség is amikor valószínűleg nem lesz elég a tejed. Ez állítólag elég ritka. Szerintem kérdezd meg a dokidat vagy esetleg a egy szoptatással foglalkozó oldalon is meg lehetne kérdezni!! (www.lll.hu, www.szoptatasert.hu askdrsears.com (angol)). Most hirtelen ennyi oldalcím jut eszembe. Sok anyukatársam szinte egyáltalán nem tudott szoptatni.Vannak jó tápszerek (hipoallergén is),vagy pedig nézd meg a www.anyatejmisszio.hu oldalt.
2007. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
A szoptatás akarat kérdése - tényleg nagyon akarni kell -nem a mellméreté. Biztos vagyok benne, hogy meg fogsz lepődni, szülés után milyen teltek lesznek a melleid, és ha igény szerint sokszor mellre teszed a kicsit, biztosan sikeresen fog szopttni. Sok sikert!
2007. nov. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
Ne izgulj, lesz elég! Majd szülés után azért meg fognak kicsit nőni, de az is kb. egy hét, mire rendesen beindul a tejelválasztás. Ne aggódj ezen, menni fog. Minden egészséges nő képes a szoptatásra, ne aggódj.
2007. nov. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vitába szállnék a két utolsó hozzászólóval, de csak azért mert rengeteg ellenpéda van. A családomban és a baráti körömben is volt több olyan anyuka, akik nagyon szerették volna szoptatni a kicsit de nem ment, vagy nem volt elég tej, vagy elfolyt, mirigyproblémák miatt. A méret tényleg nem határozza meg a tej mennyiségét, attól még bőségesen is lehet, de ha vmi miatt mégsem menne a szoptatás, tényleg rengeteg jó tápszer van, manapság már nem okoz felfújódást, elhízást a babáknál (mint a '60-as években). Nekem orvosi okok miatt az 5. hónapban le kellett állnom a szoptatással, a lányom mégis egészséges, jól fejlett gyermek volt mindig. A bnőm másfél éves koráig szoptatta a lányát (szinte óránként), a kislány túlsúlyos volt, és izomrenyheségben szenvedett, ami miatt külön kezelést kellett kapnia...
2007. nov. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!