Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan nagy bűn, hogy majd az...

Olyan nagy bűn, hogy majd az újszülöttet külön szobába akarom vinni a pelenkázót pedig a fürdőszobába?

Figyelt kérdés
Ma volt a védőnő és letorkollt, hogy majd a gyerek diktál úgyis. Én nem szeretném a szülői szobába, nem azért mert a gyerekem nem szeretem, hanem azt szeretném, ha a saját kis szobájában lenne. Nem hinném, hogy ez miatt lennék rossz anya majd.
2017. aug. 17. 19:28
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
81%
Ne is foglalkozz a védõnõddel! Úgy csináld, ahogy szeretnétek. Nálunk is saját szobája van, az elsõ naptól ott alszik. Szeretnék következetes lenni, eddig mūködik. Persze bármikor felkelek hozzá, de a szülõi ágy tabu.
2017. aug. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a párom a védőnő mellé állt. Pedig szerintem nincs igaza, én is pont a következetesség miatt szeretném, ha külön szobája lenne. Szerintem ez nem kegyetlenség.
2017. aug. 17. 19:36
 3/48 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is külön lesz a baba, sőt ha a fürdőszoba kialakítása megfelelő lenne odatennem a pelenkazot, de sajnos az nem fog menni.


Az én vedonom kifejezetten támogatja a külön szobát. Anyukám aki szinten védőnő folyamatosan támad miatta.

2017. aug. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
80%
Beszéld meg a pároddal. A védőnőnek semmi köze hozzá. Rokonok véleményét is le kell sz@rni!
2017. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
79%
En is külön szobaba fogom szoktatni. Nekem nem volt kifogasa a védőnőnek. Annyit mondott, hogy ne huzatba tegyem a babaagyat. (nem volt eleve tervben) a pelenkazo nekem aggyal egybe van. :) ha a baba "diktalna", vettünk oda egy kinyitható agyat es en alszom majd vele (ha kell) apuka meg igy tud aludni. (ha mar valakinek kelni meg dolgozni is kell.. Lehet a vedonod elfelejtette hogy van aki mondjuk 4kor kel reggel mert munkába megy es ha mar ket szobánk van akkor nem fogunk cirkuszt rendezni a kedvéért)
2017. aug. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Nálunk 2 szintes a ház lent is és fent is van fürdő. Az emeleten rögtön a babaszoba mellett van a fürdő is. Jah még azt is mondta, hogy a gyereket majd zavarja, ha a fürdőben felkapcsolom a villanyt. Elhiszem én, hogy gyerekcentrikusak vagyunk, nah de azért.
2017. aug. 17. 19:42
 7/48 anonim ***** válasza:
66%

Ne törődj a védőnővel, ő nem dönthet. Nagyon jól teszed, hogy külön akarod szoktatni. A mi babánknak is kész a szobája, nem fog velünk aludni.

Ilyen nincs, hogy a gyerek diktál. A gyerek alkalmazkodik.

2017. aug. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Most látom mennyi válasz érkezett már. Köszi :)

Az az igazság, hogy én próbálok tudatos lenni , többek közt pedagógus is vagyok és más szakterületeken is szereztem okleveleket, így tudom, hogy nem attól fog a gyerek lelke sérülni ha kihozom a kórházból és megy a kis szobájába. A párom nagyon összeveszett velem, mert szerinte én nem jól tudom és hallgassak a védőnőre. Pont a pszichéről én konkrétan többet tudok , mint a védőnő. Lányok, most nagyon kikészültem idegileg mert annyira igyekeztem ha kijön a védőnő mindent jól csináljak.

2017. aug. 17. 19:46
 9/48 A kérdező kommentje:
Jól néznénk már ki , ha rögtön a gyerek diktálna. A párommal úgy összevesztünk ezen, el sem hinnétek :( Annyit sírtam ma.
2017. aug. 17. 19:50
 10/48 anonim ***** válasza:
74%
Kitartás, ha lenyugodtatok próbáld elmagyarázni a ferjednek, hogy miért fontos neked, hogy külön legyen. Szerintem attól, hogy megszületik a kisfiam nem szabad csak anyava válnom és mindent feladom.
2017. aug. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!