Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon nehezen udok nagyvecezn...

Nagyon nehezen udok nagyvecezni, es utanna verzik a fenekem. Mastu kremem van aszt aranyerre hasznaljak, hasznalhatom? Kilenc hetes vagyok. Es mi segitene hogy nelegyen ennyire kemeny a szekletem?

Figyelt kérdés
2008. okt. 19. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Használhatod, de ha nem válik be kipróbálhatod a Sperti-t is. Igyál naponta legalább 2 liter folyadékot, és a szokásos tanácsok: egyél sok rostosat, gyümölcsöt, joghurtot,kefírt és a sok mozgás is fontos. Nem feltétlenül a tornára gondolok, már a napi kiadós séta is segíthet.

Üdv, 3 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A széklet lágyítására az elöttem válaszoló nagyon jó tanácsain túl még ha kell egy kis plussz segítség akkor terhesen nyugodtan használhatsz Glicerin kúpot illetve a Laevolac szirupot.
2008. okt. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha vérzik utána a feneked, a legjobb, ha minél hamarabb szólsz a dokidnak, nehogy aranyered alakuljon ki. Ő majd tud neked tanácsokat adni.

Ha csak egyszerűen székletproblémáid lennének, akkor a tejtermékek, gyümölcslevek, sok folyadék, esetleg terhesvitaminváltás segíthet, de ez a vérzés nem hangzik jól. Szólj a dokidnak.

Amúgy sok kismama küzd a székrekedéssel terhesség alatt, de ez szerencsére a terhesség vége felé megszűnik.

2008. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ajánlom a Homeopátiás szereket.

Végbélrepedésre a nitricum acidum 9 CH napi 2-3x5 golyó, az alábbi tünetekre jó: A végbélnél mély vékony repedés mely erős szúró vagy tüskeszerű érzettel jár.A repedés gyakaran a bőr és a nyálkahártya határán alakul.

A székletnél pedig jó lenne tudni hogy milyen jellegű mert erre több féle szer is használható.

Pl kismamáknál:Nagy erőlködéssel,nehezen ürithető, nagy darabos széklet. Várandósság ideje alatt gyakori az ilyen jellegű székrekedés. SZERE: collinsonia canadensis 5CH este 1x5 golyó

Remélem tudtam segiteni mert nekem gyan ezek a tünetek voltak és használt.

Üdv: 4 hónapos kislány anyukája

2008. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én használtam Mastu kenőcsöt terhesen, és gyorsan rendbejöttem.
2008. okt. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem használ a sok folyadék,séta, meg a gyümi.Gutalax hashajtót szedhetsz terhesség alatt is.
2008. okt. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szedsz valamilyen terhesvitamint?

neke az Elevit okoztoot ilyen székrekedést, tömtem magamba a szőlőt, őszibarackot, aszalt gyümölcsöt, ittam a rostos üditőket.

Aztán meg állandóan fel voltam puffadva.

Vágül áttértem a Gravidára, mellet vasat is kell szeddnem, de mégsincs székrekedésem.

2008. okt. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
"szednem"
2008. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Hasonló cipőben jártam. Remélem , már mondhaton múlt időben. Én ráadásul a cigiről is leszoktam, amikor megtudtam, hogy terhes vagyok. Ez is nehezítette a helyzetet emésztés szempontjából. Nekem a LEPICOL nevű szert ajánlották, reggel -este kiskanálnyi egy pohár vízben feloldva. Ez tulajdonképpen rostanyag, nincs íze, terhesen is szerdető, győgyszertárban adták, nekem kb. 10 nap után nagyjából segítetett. A glicerines kúp azért elkel néha.

2008. okt. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!