Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes kismama vagyok,2...

26 hetes kismama vagyok,2 napja elkezdett dagadni a bokám. Mi a teendőm?

Figyelt kérdés

2 napja vettem észre először ,hogy vizesedem ,a lábfejem,de inkább a bokám. Inni kell illetve felpolcolni,mást tehetek még? Vagy ez nem fog elmúlni?

Csak félek,nehogy baj legyen belőle,mert én egész nap sétálok,jövök megyek. Nem szeretnék emiatt ágyban feküdni. köszönöm



2017. aug. 24. 09:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el a védőnőhöz egy vérnyomást méretni és vizeletet nézetni. Nem hiszem hogy toxémia de jobb elmenni és megbizonyosodni róla hogy tényleg nem az :)

Minimum 3 liter vizet igyál meg egy nap. És igen segít a lábak felpolcolása is.

2017. aug. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt a nagy melegben, de már elmúlt. A dokim is ezt javasolta amit írtál, felpolcolni a lábat és a vizelettel együtt fog távozni a víz. Folyadékot nehogy lecsökkentsd igyál úgy ahogy eddig. Ha nem akar múlni akkor térd feletti kompressziós harisnya. Nekem erre nem volt szükségem még.
2017. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Sósat ne nagyon egyél. Pl. sós ropi, csipsz, mogyoró stb.

Ha teheted, a főtt ételedbe se tegyél sót, vagy csak nagyon minimálisat.

2017. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írnak a többiek :)


Én még javaslom, a görögdinnyét (ha nem vagy cukros) illetve a piros retket. Nekem sokat segített, de az utolsó héten már semmi nem segített... felpolcolás nálam nem vált be és még kényelmetlen is volt XD


Kitartás!

2017. aug. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

irány a védőnő vagy az orvos. egy vizelet-fehérjét nézni kellene meg egy vérnyomást.

ha toxémia, nem az ágyadban fogsz feküdni, hanem a kórházban.

2017. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kávénak van egy kis vízhajtó hatása, ha nem iszol és nincs vérnyomás gondod, akkor próbálj meg napi 1et.

Ahogy írták a sószegény étrend is fontos.

Próbálj többet pihenni felpóckolt lábbal.

Beszélj erről a kezelőorvosoddal.

2017. aug. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!