38 hetesen BDP?

Figyelt kérdés
38 hetes lettem ma, a BDP 98 lett. Nem nagy az atlaghoz kepest?

2017. aug. 25. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az átlag 93, így kicsit nagyobb, de még normál tartományban van.

87-99 közöttinek kell elvileg lennie ilyenkor.

2017. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bar nalam valoszinu az is, hogy korabban fogant a baba, talan lehet emiatt is. Koszonom a valaszod, remelem minden a legnagyobb rendben van es lesz is:)
2017. aug. 25. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem valoszinu, hogy elneztek a terhessegi kort, ha a 12. het kornyeken megfeleltek a meretek.

Lehet, hogy siman csak nagyobb feje lesz, de meg ez sem biztos.

Nekem pl a 2. gyereknel 35 hetesen 95 mm-es bdp-t mertek, az elso gyerek is nagy fejjel szuletett, gondoltuk, hogy most is ugy lesz. De nem, valoszinuleg el is volt merve, mert majd 40 hetesen 35 cm-es fejkorfogattal szuletett, ami atlagos.

Az elso gyerek kb a 30. hettol ket hettel nagyobb fejkorfogattal es combcsonthosszal rendelkezett, pedig fixen biztos volt a terhessegi kor. Vele szules elott mar 100 feletti bdp-t mertek (pontosan nem emlekszem), szoba is kerult a csaszar lehetosege, de mivel gyorsan haladt a vajudas es hol beilleszkedett a koponya, igy megprobaltuk siman.

Sikerult is, nagy feje lett, 37 cm-es krofogattal es kozel 60 centivel szuletett, ehhez kepest a 4 kilojaval is sovanynak tunt.

Konkretan gatvedelemmel szultem, nem vagtak, nem repedtem,nagyon lassan, kb 45 perces kitolassal engedtek csak szulni.

Vekony is vagyok, keskeny csipovel, de ez sem szamit, a medencem merete jo volt.

Az orvos azt mondta, hogy ilyenkor a babak koponyaja nagyon "keplekeny" meg, formalodik a szulocsatornaban, osszecsusznak a koponyalemezek, szoval alkalmazkodnak a korulmenyekhez.

2017. aug. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nincs azzal baj ha felso hataron van a fejecskéje 🙂 Az enyemnek a pocakja volt nagy! 🙂
2017. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!