Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leirnatok a szulestorteneteket...

Leirnatok a szulestorteneteket? Hogy tortent, rosszabb volt mint amire szamitottatok? Nagyon fajdalmas? Éreztetek olyat, hogy feladjátok?

Figyelt kérdés
2017. aug. 27. 20:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Fájásokkal indult, "lukasra" gyalogoltam körbe a nappali szőnyegét - este 9-től reggel 6-ig. Bementünk a kórházba, szinte egyből szülőszoba. Karácsony előtti reggel volt. Mindenki nyugodt, mi is. Fájt, de nem volt vészes. Kádban voltam, sétálgattam, de csak nem akart kijönni. Kaptam oxitocint, először keveset, aztán ahogy teltek az órák sokat. Már karácsony délután volt. Nem tágultam.


Ekkor jött a feladás. Azt hittem belefáradok, mi lesz így? Éjjel semmit nem aludtam és megint az este felé tartunk, immár közeledtünk a 20. órához.. Aztán amikor már a harmadik ügyeletes orvos jött bemutatkozni, és a szomszéd szobában lassan a hatodik csecsemő felsírást hallottuk, hirtelen minden felgyorsult és negyed óra alatt megszületett a fiam. Karácsony estéjén.


Én nem számítottam semmire, direkt nem is néztem utána, nem kérdezgettem, azt akartam, hogy én legyek ott és ne más sztorija. Rossz dolog nem történt velünk, a testem fizikailag is jól végezte a dolgát. Gátmetszésem volt, nem éreztem és a varrást se.. Szóval nekem okés volt :) Csak lassú...


Az adott erőt, hogy a fájások közben a falon lógó festmény részleteit tanulmányoztam. Kicsit elterelte a figyelmem - kb a 10-15 óráig :D

2017. aug. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mikor felkeltem menziszerű görcseim voktak mint mindig, de tágulási vérzéssel. Zuhanyoztam és erősödtek a fájások de 10 percesek se voltak még. Hajnal 2-kor indultunk, 3 ujjnyira voltam nyitva. Brutális 8 fele lett. A kisfiam 9.50-re született meg. Nekem a kitolás volt fájdalmas. Nem éreztem amúgy, hogy feladnám. A kitolás rosszabb volt mint amire számítottam, a vajúdást viszont sokkal fájdalmasabbnak hittem.


Második szülés: este fél 11-kor lettem figyelmes arra, hogy furcsán keményedek. Ránéztem az órára, 10 perc múlva jött majd megint 10 perc múlva. Jártam otthon egyet, 7 percesek lettek. Én próbáltam 2 fájás között pihenni de 1-re már 5-6 percesek voltak így elmentem zuhanyozni. Erősödtek de elég gyenge volt induláshoz. Vártam. 3-kor elfolyt a magzatvíz, 4-re értünk kórházba, fél 5-re kerültem szülőszobára 5-kor meg a kitolás jött. Gátvédelemmel próbáltuk meg ami nem sikerült, azt mondtam nem megy nem tudom megszülni a lányom.. vágás után gyorsan meglett már, 5:35-re. Sejtettem mire számítok de a kitolás még így is nehezebb volt, mint hittem. A vajúdás is meglepett, az első szülésem után nem hittem volna, hogy ilyen hamar meglesz. Fájdalmas magzatvíz elfolyás után lett.

2017. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én enyhe viszonylag rendszeres fájásokkal rohantam a kórházba éjszaka, mondván első baba fogalmam sincs mit kell éreznem pontosan...

Ott hamarosan rá jöttem, hogy kismiska még.

Reggelig figyeltek (nst, vizsgálat) mennyire haladunk, reggel hatkor végre szóltak, hogy előkészítenek.

Fél kilenckor repesztettek burkot, na onnantól durva volt.

Sajnos nem tágultam a megfelelő ütemben, nem tűnt el a méhszáj körben, így hiába volt brutális tolófájásom, nem nyomhattam, pedig nagyon kellett. Ez szívta ki az erőmet, így utólag vissza gondolva, mert ha akkor úgy álltunk volna, hogy nyomhatok, szerintem könnyebb lett volna.

Ebéd után 13:04 kor született meg a kisfiam, vakuumnal, mert addigra annyi erőm nem maradt, hogy a lábaim felemeljem.


Most másodszorra (is) télen fogok szülni, és ha a természet, egészség engedi, biztosan később indulok be a kórházba, véleményem szerint túl korán avatkoztak be (burokrepi).


Most már tudom nagyjából mit kell éreznem, de valahogy úgy sejtem hogy annyira ésszerűen készülök most, hogy a sors keresztbe húzza majd a számításom, és másodszorra sem sikerül álomszülést össze hozni. 😀

2017. aug. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Be kellett feküdnöm, mert 5 nappal haladtam túl a kiírt napot. Alapos vizsgálat után "proszti" tabit helyeztek fel, ami egy kicsit rásegít a dolgokra. Azt mondták, ha nem történik semmi, akkor 2 nap múlva újra próbálkozunk. Egyik ismimnek a felhelyezés után 8 órával megszületett a babája. Én délelőtt 11kor kaptam meg és úgy gondoltam talán éjfélre babázhatok. Tévedtem. Ezután 5 órás megfigyelés következett, mindig mennem kellett nstre. Délután 4-5 fele már kezdtem görcsölgetni, de még messze volt a vége. Azt mondták, majd akkor szóljak, ha rendszeres 5-10perces fájásaim lesznek. Hajnali 1 volt, amikor már rendszereződtek, akkor már 5 percesek voltak. Kádban is vajúdhadtam és nagyon jól esett. A párom volt csak velem, nem zavartak sokat. Majd 5 előtt burokrepesztés következett. Na, addig azt hittem nem fájhat jobban, de bizony fájt. Előtte féltem és nagyon nem akartam császárt, de ott mondtam, hogy bár az lenne, csak ne érezzem azt a fájdalmat tovább. Sőt,tök komolyan gondoltam, hogy most ezt hagyjuk abba, alszok egyet és 1 nap múlva visszajövök :D (ezt több embertől hallottam, hogy haza akartak menni:D) Gátmetszéssel szültem ezután rá 3 órára, a fejét rendesen éreztem, iszonyúan fájt, nem tagadom. Összességében jó élményeim vannak, sok gyereket terveztem, de most rettegek a terhesség gondolatától. Hosszú volt az egész, szó szerint éreztem, amikor visszacsúszott a babám feje, nem akart kibújni. De utána az a könnyebbség, végre kaptam rendesen levegőt, nem volt nehéz a hasam. Fizikálisan megkönnyebbúltem, a lelki része pedig elképzelhetetlenül csodás. Tudom, hogy lesz még babánk, mert megéri, csak még idő kell.
2017. aug. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

En 8-10 perces fajasokra ebredtem 4 fel 5 korul. 3/4 5 fele itt volt a mento a konyhaasztalon tamaszkodtam , halkan zajongtak anyosek es duruzsoltak annyira idegesitett , h mondtam elhalo hangon , h 'kuss' :D Kimenni alig birtam a sorozatos fajasoktol.

Mentobe is sorra jottek a fajasok es mar-mar enyhe tolofajasok is. Minden kis godrocske , bukkano nagyobb fajdalmat hozott. Korulottem levo zajokat mento szirenat auto hangokat stb mar nem hallottam csak a mentos es az utanunk jovo masik mentoautobol atszallo szuleszno hangjat. 10 percenkent felre alltunk , h megnezzek latszik e a baba feje v kibirjuk meg a korhazig. Szuleszno annyit mondott 'Fiuk huzzunk bele mert lehet hamarosan babat hozunk a vilagra ☺' Korhazba ertunk de ami fajdalmaim voltak..1000x rosszabb mint a mentobe.. szuloagyra mar nem tudtam atmenni olyan suru fajasaim voltam. Negyed 6 fel 6 kozott mar semmi erom nem volt nyomni. Rendesen ereztem ahogy kisfiam nyomja ki magat es ez adott meg erot , h en is nyomjak ahogy csak tudok. Mondtak h fogjam meg a ket labam terd alatt es amennyire csak tudom huzzam magam fele ok pedig szet feszitettek a labaim. Ezutan jott az igazi pokol ugy 10 percig.. Az egesz erzesre a legjobb szo ' mintha a beleimet tepnek ki'.. iszonyat volt. Gatmetszest kellett vna csinalni de nem volt ra ido mert nagyon gyorsan jott kisfiam. 5:42kor megszuletett amint meglattam minden fajdalmat elfelejtettem. Ott azt hittem meghalok itt a veg. Ennek 8,5 honapja.😊☺

2017. aug. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Első baba: elment reggel fél 9 felé a magzatvíz, 0 fájás. Bementünk a kórházba, kb fél2ig csak léteztem, rendszeres fájások nem voltak, nyílni se nagyon akartam. Plusz mivel nem volt fogadott dokim, így csak tologattak egyik helyről a másikra. Na mikor az oxit bekötötték, akkor már kapartam volna a falat...de nem nyíltam. Este vmikor 6 és 7 között mondták h no akkor szüljünk..kézzel tágítottak, ezt az ellenésgemnek sem kívánom, majd végül hasbakönyöklősen meglett a baba. Borzalmas volt, de örültem, hogy mki egészségesen megúszta a sztorit, összevarrtak, ez sem volt egy leányálom, de túléltem. Összességében fejben még ettől is rosszabbra készültem:D


Második baba: 23 hónappal később jött a kisebbik, vele sok bajom volt a terhesség alatt. Egyik éjjel magasvérnyomással mentem be, rendszeres fájásaim ekkor sem voltak. Monták h itt bizony szülés lesz, mert szűk 4(!) ujjnyira nyitva vagyok. Oxiig itt sem voltak fájásaim. Burkot repesztettek és bemeneteltől számítva bő 4 óra alatt meglett a pici. Nála azt gondoltam, hogy ha olyan hosszú lesz az egész, mint az elsőnél, tuti nem élem túl :D Hála IStennek végül itt is mki rendben volt :)

2017. aug. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Izgi sztorik! Én decemberben fogok szulni, de videokat nem akarok

Nezni rola, inkabb igy elolvasni jó, mert nem tok hulyen megyek majd be! :) irjatok még!:)

2017. aug. 28. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Videot nem ajanlom h nezz. En neztem es orditottak mint a sakal..na mondom en ezt tovabb nem birom igy kell szulni??! O.o Meglettunk dicserve h szepen csendben ugyesen megszultunk.☺ Mellettem a szuloszoban volt egy kismama es alig volt hangja. Kerdeztem a novert , h vajudik a kismama? Mondta , h mar szul tolofajasai vannak. Ugyh konnyu szulesek voltak.☺ En Dec.13.an szultem.☺
2017. aug. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!