Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nagyon szörnyű...

Szerintetek nagyon szörnyű dolog, hogy az én vezetéknevemet is szeretném majd adni a babánknak?

Figyelt kérdés
Lehet furcsa, de nekem nagyon fontos a nevem. Szeretném, ha a nemsokára születendő lányunk is megkapná a férjem neve mellett az enyémet is. Mind a két vezetéknév és a kislányunk keresztneve is nagyon rövid és jól is hangzik együtt. A férjem bele egyezett, bár volt egy kis vitánk belőle, mert mifelénk ez nem szokás, már azon is megbotránkoztak az emberek, hogy én nem cseréltem le a sajátomat a férjem vezetéknevére, de én próbálok nem foglalkozni velük. Azon gondolkoztam még el, hogy ugyanúgy, ahogy a lányunk kötőjellel megkapná mindkettőnk nevét, elől a férjemé, utána az enyém, ugyanúgy felvenném én is, hogy meglegyen a "kapocs" hármunk között. Ti mit gondoltok ezekről a dolgokról?
2017. aug. 30. 11:51
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Egyáltalán nem fura, nem tudom ez miért gond bárkinek.
2017. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Azt, hogy teljesen a magánügyed. Nem botránkoznék meg rajta. Mindenki úgy csinálja a saját dolgait, ahogy akarja. Szerintem ez az a dolog, ami egyáltalán nem megbotránkoztató legalábbis számomra. Inkább lenne az, ha az anyuka egy alkoholista k. va, aki lelép és otthagyja a férjére a 3-4 gyereket, na az a megbotránkoztató. Nem pedig az, hogy milyen vezetékneve plusz keresztneve lesz a gyereknek...
2017. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Nincs ezzel gond, ha így szeretnétek legyen így. Csak kicsit bonyolult lesz neki, ha majd férjhez megy, de gondolom meg fogja oldani. :) Ne foglalkozz mások véleményével.
2017. aug. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Sztem nem fura, én is gondoltam rá anno de a férjem hallani sem akart róla. A gyerek az csakis az ő nevét kaphatja meg h gondolom ezt... Én pl " né" sem akartam lenni, csak kötőjelesen az ő + én v.nevem, de megmondta ha nem veszel fel "normálisan" nem vesz el feleségül. És amilyen "bolond" ebben a tekintetben megtette volna h nem vesz el. Nem kockáztattam :) mostmár nem zavar de akkor meg tudtam volna ölni érte. Ha beleegyeztt akkor hajrá sztem nem gáz. Ismerősöméknél nemcsak a nő vette fel a férje vezetéknevét hanem a férj is kötőjelesen. Eleinte fura volt de sztem nem gáz.
2017. aug. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Sőt! ismerek olyan családot, ahol apuka vette fel a sajátja mellé az anyuka vezeték nevét. Az anyukának maradt a lánykori neve, a gyerekek mindkét vezeték nevet megkapták.
2017. aug. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Arra az egyre figyelj, hogyha a házassági anyakönyvi kivonaton csak a férjed vezetéknevét jelöltétek meg mint a majdani gyerekeitek vezetékneve, akkor mihamarabb menjetek be az anyakönyvi hivatalba ezt megváltoztatni, mivel e nélkül nem kaphatja a te nevedet is.
2017. aug. 31. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet a 6. válaszolónak, épp a tegnap délután intéztük el ezt :)
2017. aug. 31. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!