Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért olyan elítélendő dolog...

Miért olyan elítélendő dolog az, hogy nem szeretném ha a babám Down-szindrómás lenne?

Figyelt kérdés
Egy babás facebook csoportban írtam, hogy megyek down szűrésre és, hogy remélem egészséges a babám. Erre néhányan nekem estek, hogy "te érzelmi és empátia fogyatékos BÁRMELYIK Down szindrómás ezerszer szerethetőbb mint te" "nem tudom anyád miért nem ment veled abortuszra.Szerencsének mondanám most mert nem írtad volna ezt az undorító hozzászólást.Domestosszal mosd ki a pofádat de jól vagy sósav is jó lesz."
2017. máj. 13. 12:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Mivel azt gondolják a kommented alapján, hogy ha Down szindrómás a babád akkor elvetetnéd. És egyes megszállott abortuszelleneseknek ez éppen elég ahhoz, hogy hasonló undorító stílusú mocskolódásba kezdjenek.
2017. máj. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Mert akinek downos gyermeke van, azzal nyugtatja magát, hogy az ő gyermeke több, mint egy egészséges ember, és ha valaki egészséges gyermeket szeretne, az egy utolsó aljas szemétláda.
2017. máj. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Akkor azzal is tisztában vannak, hogy ugyanolyanok, sőt rosszabbak, mivel a Te anyádat visszamenőleg ugyanúgy az abortuszra bíztatták: "nem tudom anyád miért nem ment veled abortuszra."

Egyébként én is megyek down szűrésre, de tovább nem gondolkodok egyelőre, mivel az lebeg a szemem előtt, hogy nem 40 hétig kell izgulnom, hanem csak 10, utána megnyugodhatok, hogy BIZTOSAN nem down-os.

2017. máj. 13. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
41%

mindenki egészséges babát szeretne, ez természetes. lehet, hogy azért reagáltak egyesek így, mert esetleg ők beteg babát nevelnek és érzékenyek ezen a téren.

egyébként én nem ítélem el azokat, akik nem tartanák meg egy down babát, viszont tényleg nagyon szeretnivalóak, nekem személyesen is van down gyermeket nevelő ismerősöm.

azért ajánlom, kedves kérdező, hogy mielőtt véleményt formálnál a down-szindrómás emberekről, nézz fel a downbaba.hu-ra, ők is ugyanolyan emberek, mint mi, csak több segítséget igényelnek

2017. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Milyen csoportban írtad ki?
2017. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Én abortusz ellenes vagyok, a legmesszebbmenőkig, viszont az természetes hogy mindenki egészséges babát szeretne. Ha kiderül hogy beteg, akkor meg mindenkinek saját döntése vállalja-e vagy nem. A szememben a magzat betegsége vagy az anya életének a veszélyeztetése az egyetlen elfogadható indok az abortuszra.
2017. máj. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

2!


Nyilván akkor tesz így, amikor azt hallja, hogy épeszű ember nem vállal fogyatékos gyereket.


Kérdező, minden ember más. Van aki képesnek érzi magát arra, hogy fogyatékos gyermeket neveljen, van aki nem. Aki nem érzi magát képesnek rá, annak nem szabad vállalnia semmiképp.

2017. máj. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Theressita ***** válasza:
52%
Nem elítélendő, természetes, hogy mindannyian egészség babàt szeretnénk. :-) A kivizsgálás pedig olyan szempontból lehet fontos, hogy az ember tudja, mire szàmìtson. Ha downos a baba, én is tudni szeretném, hogy alaposan felkészülhessünk rà, hogy amint megszületett, màr a legelején is a maximumot adhassuk neki. A Down- szindróma egyébként messze nem a vilàg legnagyobb betegsége. Baràtnőmék épp most fogadnak örökbe egy downos kisfiút a sajàt downos kislànyuk mellé :-)
2017. máj. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
A Downos szülők sokszor atesnek a ló túloldalára. Engem konkrétan lehordott egy babás csoportban, amiért nekem egészséges a gyermekem, hogy az én gyerekem sosem fog úgy szeretni mint az övé, és mindenkinek kéne egy downos baba.. o.O
2017. máj. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
Nyilván azért, utolsó, mert rendesen kapja az oltasokat attól a pillanattól kezdve, hogy kiderult, Downos a baba. Egyértelmű, hogy védekezik és az is érthető, hogy ez a védekezés támadásba megy át.
2017. máj. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!