Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfoztem a tojast és megettem...

Megfoztem a tojast és megettem. Kesobb lattam a dobozon, hogy lejart. Lehet bajom?

Figyelt kérdés
Mikor kibontottam a fott tojasokat semmi baja nem volt nem volt budos, viszont llattam miutan megettem a dobozon, hogy lejart egy hete. Ha romlott a tojas , akkor főtt tojason is latszik gondolom. Ugye nem elsz baja a babanak? 26hetes kismama
2017. szept. 2. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Nem tudom a tojas nem jatek de ha 48 oran belul semmi bajod akkor nincs gaz. Ha akkora baja lett volna megerzed az izén vagy szagán :) vagy meglászik rajta. Max lesz egy kis hasmenésed
2017. szept. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Jóval tovább marad friss a tojás, mint ami a dobozra van ráírva. Ha már nem jó, azt rögtön nyersen felütés után érzed rajta, állott szaga lesz.

Nem lesz tőle semmi bajod.

Egyébként tipp a jövőre, ha nem vagy benne biztos, hogy ehető, tedd nyersen egy kancsó vízbe. Ha nem lebeg a felszínen, akkor még ehető. :)

2017. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, ugyan mi bajod lenne már. Nyilván érezted volna ha rossz. Szerinted, pl mi aki itthon nevelünk tyúkokat és azok tojásait esszük, van rá írva szavatosság? Símán a falusi, tanyasi emberek a 2 hónapos tojást is esszük. Nagyon sokáig jó a szavideje. Ha nem jó, az érzik rajta.
2017. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha belerakod a vízbe és az edény alján marad, akkor nyugodtan fogyasztható a tojás, ha lebeg a víz tetején, az már nem friss, de még akkor sem mindig romlott. Ha az lett volna, hidd el, érezted volna, úgyhogy ne aggódj.
2017. szept. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
54%

Ha jó az íze, akkor nem romlott. A lejárati idő az egy dolog, nem azt jelenti, hogy utána rossz lenne. Tojáson nagyon könnyű észrevenni a romlottságot...

Én háztól veszek tojásokat, nincs is rajtuk dátum, mégsem eszem rosszat soha. Amikor anno összeszedtük a tojásokat az ólban, s némelyik trükkösen elbújt s már régi volt, azt sem ettük meg, egyértelmű volt a dolog.


A rossz tojás főtten is rossz, még a nem teljesen záp is kicsit büdös lesz főzve, észre kell venned, ha kicsit is figyelsz.

2017. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Ugyan! Ez a tojasra a szavatossag irasa csak egy EU kovetelmeny, a tojasbak noncs irott szavatossaga ! Mindig is volt tyukunk, a nagyszuleimnek is, amikor kijott a tyukbol szerinted rohantunk rairni a szavatossagot ?

Gondolom valami pesti no vagy aki szerint a tehen lila.

2017. szept. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Múltkor én is így jártam és megijedtem, de anyukám mondta, hogy a zöldségesben vette és ott többször használják ugyanazt a dobozt, szóval nem mérvadó ami rajta van.
2017. szept. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Remelem minden rendben lesz!
2017. szept. 2. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!