Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24hetben vagyok es reggelire...

24hetben vagyok es reggelire megettem egy tukortojast aminek a sargaja folyos volt, most artottam ezzel a babamnak?

Figyelt kérdés
olyan remhireket lehet olvasni,most rendesen megijedtem.en hulye sajnos a tojast lagyabban v folyosabban szeretem es nemtudom h artottam e a babukamnak?!:-((
2013. okt. 13. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggodj. egy tojastol nem lesz baj. De ne egyel sokszor lagy tojast, inkabb a kemenyre fott tojas az kell is a babanak. De ne izgulj, en is eszem ritkan mert azt kivanom . 26 hkm
2013. okt. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

HA a nyers tojás szamonella fertőzött volt, 1-2 nap múltán lázzal, hasmenéssel, hányással jár, és ez LEHET veszélyes mértékű (pl. kezeletlenül kiszáradás), ami vetéléshez vezetHET. De titokban nem fog ártani babának (és fejlődési rendellenésséget sem okoz).


"Hogyan előzhető meg a szalmonella fertőzés?

- a tojásokkal különösen vigyázni kell, jól meg kell főzni,

- használat előtt mosd meg a tojásokat mosószerrel

- lehetőleg tartsd külön a tojásokat más élelmiszerektől

- húsokat alaposan meg kell főzni

- fogyasztás után a húsokat azonnal a hűtőbe tenni lehetőleg légmentesen lezárva

- csak pasztőrizált tejet és tejtermékeket fogyassz

- tehát a teljes forralás a feladat, hiszen az minden alkalommal elpusztítja a baktériumokat

- étkezés előtt is mindig moss kezet, és az eszközöket is alaposan tisztítsuk meg"

2013. okt. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát én a toxoplazma miatt nagyon tartottam a nyers tojástól, nyers hústól, úgyhogy még majonézt sem ettem. Ha már átestél toxoplazma fertőzésen akkor ne aggódj

A szalmonella nem olyan veszélyes.

2013. okt. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha friss volt a tojás, akkor nem. :-)
2013. okt. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A nyers tojásban nincs toxoplazmózis-fertőzés, max szalmonella. Gondold végig, mennyi tiramisut, tatár bifszteket, stb ettél már, és hányszor lettél szalmonellás (én sokat, és sose). Ezenkívül a kicsit lágy tükörtojás nem nyers, hanem már hőkezelt. A világon semmi baja nem lesz a babának.
2013. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!