Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ikerekkel vagy terhes,...

Ha ikerekkel vagy terhes, feltétlenül erősebbek a kezdeti tünetek? Bőv. Lent

Figyelt kérdés
Van köztetek olyan, akinek csak a mellei voltak picit érzékenyebbek, néha enyhe émelygés- hányás nélkül, kicsit pattanásosabb bőr, de amúgy semmi egyéb.. 6. héten?

2017. szept. 3. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak az ultrahangon vették észre, hogy kettö lesz, nem voltak erösebb vagy más tüneteim, mint egy gyerekkel.
2017. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

3 gyerek lenne, és most olyan furi...


1 gyereknél: melleim fájtak baromira- nem tudtam felvenni semmit-még szerencse hogy otthon tudtam lenni 5-8 hét között! és kb 14-15 órákat aludtam.


2 gyereknél: 5-22 hétig végig hánytam mindennap - napjába többször is...


Most viszont olyan furin érzem magam... doki még 11 nap múlva lát csak...

2017. szept. 3. 15:09
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is csak uh-n vették észre, hogy ikrek... de sajnos akkor már elhaltak.


Nekem 6 nap késésnél jutott eszembe, hogy hol a mensim.. se pms se terhes tünetem nem volt.


Azt kell mondjam, nem erősebbek ikrekkel a tünetek. Van két ismerősöm ikrekkel, az egyik vacakul volt az elején míg a másik csak a végén.

2017. szept. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Azért gyanakszom, mivel 4 nappal előtte már pozit teszteltem és tudom pontosan hogy középidőben voltunk együtt csak... szóval nem lehet korábbi pé.. majd kiderül.. azért remélem egy baba van bent :D
2017. szept. 3. 15:14
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 4 nappal korábban pozi lett a tesztem, de csak egy baba lett és még túl is hordtam XD Szóval semmit nem jelent :)


Minden esetre drukkolok, hogy baba legyen és minden rendben legyen :)

2017. szept. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ikerterhes vagyok, apróbb kellemetlenségeken kívül (gyomorégés, talpfájás, időnként légszomj) kifejezetten könnyű terhességem van. (Remélem, így is marad végig). Az első trimeszterben sem voltam rosszul, igaz, a kisfiammal sem. Az ikrekkel háromszor hánytam összesen, a kisfiammal csak émelygés volt. Enyhe mellérzékenység van a kezdetektől.


Szerintem ez teljesen egyénfüggő, kit hogy visel meg a terhesség, mennyire vannak tünetek, nem a magzatok számán múlik. Kevés tünet sem jelent egy babát, és a "haldoklásból" sem következik, hogy több van.


27+3 hkm

2017. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ikerterhességem volt. SEMMI tünetem nem volt, csak a hasam nőtt. A teszt sem lett hamarabb pozitív, sem túl erős. Pedig biztosan tudtuk mikor fogantak, mert lombik volt... Szóval önmagában a tünetek nem jelentenek semmit.
2017. szept. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nem tudom aktuális e még a kérdésed, de szívesen megosztom veled az enyémet.

Két napja késett a havim, mikor extra erős pozitívat teszteltem, ez történt szombaton, hétfőn már a dokinál kezdtem a napom. :D csak egy picike foltot látott, akkor a papírra annyit írt, hogy terhesség gyanús. Menjek vissza két hét múlva.

Hát sajnos egy hét múlva hétfő reggel, elkezdtem vérezni. Azonnal orvos, akkor hüvelyi uh-val nézett a kedves, minden reményt elvesztettem, azt gondoltam, hogy vetélés lesz a vége.

De nem, ikreket látott, ekkor voltam kb. 5 hetes terhes. Viszont a bibi a következő, míg az egyik petezsákban volt szikhólyag, a másikban semmi, sőt a petezsák jócskán kisebb volt és szabálytalan is.

Kaptam Duphaston bogyót, amiből napi 2x1-et kellett szednem.

Tudod a vicc az, hogy elmúlt a vérzés 4 nap múlva, majd plusz két napra rá elöntött a vér, de még mindig bizakodtam! Este tíz órakor korház. Bent tartottak!

Nem mondott senki semmit, mert nem tudtak biztosat mondani.

Majd három nap múlva kontroll uh, már csak barnáztam, és igaz sírva jöttem ki az ultrahangról, de nem bánatomban sírtam, hanem örömömben. Mindketten ott voltak, azonos mérettel, és immáron szívhanggal.

Haza engedtek azzal feltétellel, hogy szigorúan pihenni, tartottam is. Egy hétre rá megint elkezdtem enyhén barnázni, de akkor már okosabb voltam. Elmenten sztk-s rendelésre és írattam ki erősebb progeszteront. Két nap múlva se híre, se hanva a barnázásnak.

Tíz hetesen mentem vissza kontrollra, és mindketten megvoltak. Aztán túl lettem a 12. héten, de a megnyúgvás nem volt meg, hiába volta jó a 12. hetes genetika.

Nekem tavaly volt egy 19 hetes művi vetélés, nagyon beteg volt a baba.

De tegnap a 19 hetes uh-n is minden rendben volt, így a genetika is letudva.

Igaz a kis csaj szégyenlős és nem nagyon mutogatta magát, de utána sikerült egy kis csokival ki csalogatni az arcocskáját!

És minden a legnagyobb rendben. Egy kis fiú és kis lány van a pocakban!

2017. okt. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ui: És mindenki azt mondta, orvostól kezdve az ismerősökig, hogy biztos elmegy az egyik.

De én és a férjem hittünk bennük, hogy maradni akarnak, hogy nem véletlen ketten jöttek. És talán ennél nagyobb erőt nem is adhattunk volna nekik.

2017. okt. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
milyen volt terhességed? igen ikreknél erösebbek tünetek, több baba van az ultrahangon
2022. jún. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!