Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28. heti vércsoport-ellenanyag...

28. heti vércsoport-ellenanyag szűréshez kell a háziorvostól beutalót szerezni?

Figyelt kérdés
Vagy elég a kiskönyv és annak másolata? Csak ugye a 2.trimeszternél nincs ilyen opció feltüntetve a kiskönyvben, azért kérdezem. Viszont az előző vérvételen mondták, hogy a 28. héten még ezt leveszik. Szerintetek??

2017. szept. 6. 08:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Én minden vérvételre a terhesgondozóban kaptam beutalót, a kiskönyvet erre egyszer sem kellett használni. Nem biztos, hogy a háziorvos erre tud adni beutalót. Kérdezd meg a védőnődet, eltérő a gyakorlat minden városban.
2017. szept. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 28. hetit háziorvos adta.

De a legjobb, ha előtte telefonon megkérdezed a védőnőd.

2017. szept. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem minden beutalót a nődoki intézett. Nekem a háziorvos megmondta, ő csak táppénz miatt fontos terhesség alatt. De hát ahány város annyi szokás. Pesten 99%-ban a nődoki ad mindent, mindig ráírják a papírra, mi a következő kérés és mikor. Kiskönyvet itt se használták, csak a nagyobb Kötelező ultrahangokra kellett.


Ellenanyagot még a 30. hé után is néznek. Nincs határidőhöz kötve, ha kéri a doki akkor meg kell csináltatni és ennyi.


Minden jót.

2017. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na jo, holnap elsétálok a háziorvoshoz. Igazából csak a lustaságom miatt kérdeztem. :) Egyébként ő eddig mindenhez adott beutalót, pedig a legelején még a védőnő mondta, hogy le kell fenymasolni a kiskönyv egyik oldalát több példányban, és az a beutaló mindenhová, csak mivel a háziorvos is írt mindig, így inkább az övét szedték be nem a fenymasolatokat.
2017. szept. 6. 08:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenhol máshogy van. A régi lakhelyünkön a védőnő adta a beutalót, az új lakhelyünkön a védőnő egy kérőlapot ad, amit a nőgyógyászati szakrendelésen leadok az asszisztensnőnek, mielőtt kezdődne a rendelés. Ő megírja a rendes beutalót, amit egy pár ajtóval arrébb a laborban bedobok és előbb-utóbb ők behívnak. Háziorvos egyik terhességem alatt sem adott beutalót, nem is kellett hozzá menni, csak az EKG-ra.
2017. szept. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, hát elsétáltam a háziorvoshoz, megírta mint mindig... Elmentem levetetni a vért, és a 2 nő épp arról beszélgetett bent, hogy ez nincs is benne a kiskönyvben, tehát beutaló köteles, de hogy sok orvos ad már ha kell, ha nem, nm értik miért... hogy most tényleg nem tudják, vagy csak nem akarják tudni, hogy mikor kell a beutaló... Mondom az enyém pont ilyen! :) Erre ők, hogy végül is inkább adjon, minthogy el kelljen küldeniük vérvétel nélkül! Ez Nyíregyháza, tehát ha valaki idetéved, akkor most már tudja, hogy ami a kiskönyvben szerepel kötelező vérvételként, azokhoz nem kell beutaló (ez amúgy bele is van írva a kiskönyvbe ;) ), ami speciális, mint pl ez a 28. heti ellenanyag, vagy mondjuk egy korai cukorterhelés, ahhoz kérni kell beutalót a háziorvostól, ha a nőgyógyász nem adott esetleg. :)
2017. szept. 11. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!