Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ti mivel mostátok/mo...

Kismamik! Ti mivel mostátok/mossátok a baba ruhát? És hanyadik héten?

Figyelt kérdés
Azt olvastam hogy sokan öblitő helyett ecetet használnak.Ez tényleg jobb?Még csak 29 hetes vagyok de hétvégén elakarom kezdeni mert tuti nem viszem végig. Sajnos jó 3 ujjnyira nyitva vagyok. Nem lesz korai ugye? Mármint a ruha miatt. És még annyi hogy mivel most költöztünk külön igy még automata gépem nincs,tárcsással mosok. Köszi a válaszokat.
2017. szept. 6. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Reméljük, hogy korai a mosás, mert nagyon kicsi még az a baba. 60 fokon minden ruhát kimosok először, nem vasalok. Utána 40 fokon mosom őket, mert 60-on nagyon fakulnak. Eleinte bébi mosószert vettem, most már sima sensitive-et, öblítőt nem használok. 3 hós a lányom.
2017. szept. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A kisfiam is 35 hétre született. Mindenre fel kell készülni. Jöhet hamarabb is de akár be is fektetthetnek a kórházba. Soha nem lehet tudni.Ezért szeretném ha minden meg lenne csinálva. ☺
2017. szept. 6. 13:11
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Én is a 30. környékére tervezem, ez a hónap végén lesz. Addigra teljesen kész lesz a babaszoba, értelemszerűen akkor már be is pakolom a ruhákat, és a kozmetikumokat, csak a matracra nem húzzuk még rá a lepedőt, az ne porosodjon. Ha bírja valaki a végén is a hajolgatást, terelgetést, akkor lehet később is, de én már így a 7. hónap elején is eljutok odáig estére, hogy csak vonszolom magam, szóval inkább nekiállok korán, minthogy a férjemnek kelljen megcsinálni.
2017. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én 38 hetes leszek és én is eléggé nyitva vagy, de csak most végeztem a mosással, ma/holnap vasalok. Szóval remélhetőleg te is kihúzod. :)

Én is ecetet használok, egy adagoló pohárba nagyrészt vizet öntök, ahhoz mondjuk harmadnyi/negyednyi ecetet teszek, majd mosóparfümöt, ha van kedvem. Öblítőt már én sem használok, iszonyú lerakódást hagyott az előző mosogépünkön, pedig rendszeresen át volt az is takarítva. Ecetszagú nem lesz a ruha, viszont ugyanúgy puhítja a ruhákat, a szín sem kopik. És persze a mosógépnek is jót tesz.

Én nem használok külön mosószert, elvileg elég akkor, ha bántja a baba bőrét (kisfiamét anno nem kezdte ki), 40 fokon mosok, vasalni valószínűleg csak most fogok, több időm nem nagyon lesz :)

2017. szept. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ariel baby és Silan sensitive öblítőt használok. 36.hétre készen voltam a mosással,vasalással és minden a helyén volt. Már lassan 5 hónapos a kislányunk,már a saját ruháinkat is azzal mosom,így nem kell kétfélét vásárolni.
2017. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
És ha most kimosod és két hónap múlva szülsz, úgyis újra ki kell mosni nem? Nekem, pont koraszülés miatt a férjem mosta ki a ruhákat. Amúgy 1-2 mosásról van szó, nem nagy ügy.
2017. szept. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen idő tájt kezdtem mosni a ruháit, de ugyan avval amivel a mienket is, csak külön. Barátnőm a 16. héttől teljesen nyitva volt, és végig vitte. Ne add fel a reményt.
2017. szept. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Hát nem épp 1-2 mosásról van szó. Rengeteg a ruha,és csak 74-esig szedtem ki eddig.Még ott az ágynemű meg az ilyenek is. Meg irtam hogy tárcsàs gépem van ami megint más mint egy automata.
2017. szept. 6. 14:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Én körülbelül 32-35 hét környékén kezdtem neki. 60 fokon mostam Ariel Sensitive-vel és Silan sensitive-vel. Utána vasaltam mert sokan mondták, hogy kell... Most már nem vasalnék :)

Elraktam mindent a szekrénybe és nem is kellett újra mosni.


Az ecetet sokan javasolják, de igazán a babán múlik, hogy mit bír majd a bőre. Ezt előre nem lehet tudni.. A fiamat óvtam mindig aztán kiderült, nem is érzékeny..

2017. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

33 hetes vagyok, elvileg a hétvégén kész lesz a szekrény a babaszobaba, úgyhogy talán a jovoheten elkezdem.


Mosni a saját ruhainkat is mosodio + nátrium prekarbonattal, a fehéreket pedig mososzodaval szoktam, a baba ruhákat is így szeretném majd. Oblito helyett mosoparfumot használok. Annyira nem lesznek pihe-puhák a ruhák, mint oblitovel, de szerintem kellemes tapintasuak.

2017. szept. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!