Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normalis ez igy? Utolso mensi...

Normalis ez igy? Utolso mensi juni 19 de doki szerint juni 26 ami kizart mert irom. Es tudom h nem akkor volt. Doki tévedett?

Figyelt kérdés

Augusztus 30-an korhazba kerultem. Akkor voltam 9+3 hetes. A zarojelentesre 9-10hetes volt irva.

Szeptember 5-en terhesgondozason mar 11 hetet irtak a konyvembe de elvileg csak 10 hetes voltam. 15-en kell mennem a 12 hetes ultrahangra de akkor meg elvileg nem leszek annyi. Az orvos atolvasta a könyvem es nem javitotta ki. Lehetseges hogy behozta a lemaradast a baba?


2017. szept. 12. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet hogy hamarabb fogant vagy kicsit később.

Nekem tavaly utolsó menzim március 1 volt a teszt csak májusban lett pozitív

11 hetesnek kellett volna lennem amikor dokihoz mentem de csak 5+4 volt. Ami azt jelenti hogy kb olyan mintha áprilisban menzisztem volna utoljára.

Nèzd a dokik a baba méretéből saccolnak. Amig minden rendben van ne aggódj.

2017. szept. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod, hogy június 19, akkor június 19.

Az orvosok amúgyis csak tippelnek, nem tudhatják, hogy a ciklusod mely pontján történt a fogantatás, hisz bármelyiken megtörténhet. Csak ugye, feltételezik a legvalószínűbb pontot, amikor a normál peteérés van.


Azt nem tudom, hogy az egy héttel arrébb rakott időpontok okozhatnak-e bármit, szerintem nem sokat, de nem értek hozzá. Viszont csak a mensesed alapján te sem tudhatod biztosan, hány hetes vagy.

2017. szept. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én az előző terhességem alatt végig tudtam,hogy rosszul számolnak, mondtam is többször, de nem javították át.

Így én tudom,hogy 4 héttel hamarabb érkezett, szerintük viszont nem érkezett hamarabb!

Soha nem volt ebből problémám, ne aggódj

2017. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan az utolsó mensi elsö napján kezdödött a terhességed és innentöl kell szamolni.

Néhány orvost néha annyira bugyutának tartok... Mi olyan nehéz e szerint nézni a magzatot?

Ha a magzat nem felel meg az x hétnek akkor az orvos gondolkodjon el mitöl lehet. Esetleg a fogantatás hetekkel arrébb volt? Esetleg a kismama cukros? esetleg tápanyag átviteli probléma van?

Te juni 19hez képest menjél a vizsgálatokra, abbol baj nem lehet.

Amúgy a 12 heti genetikai vizsgálatnál 1-2 hét + nam számít. Èn voltam genetikain és 1:900 eredmény jött ki. Ekkor már 14 hetes voltam. Eléggé megijedtem és éppen egy nagy családi partira utaztunk ahol férjem nagynénje nödoki és mondta menjek be másnap hozzá. Megnézte, és még 14-ik héten is jól látszodott, hogy egyik genetikai betegségnek sincsen nyoma az UH-n.

2017. szept. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ebbol gond lesz.

A 12 hetes uh-t nem napra pontosan 12 hetesen kell csinalni, ha kombinalt teszt is lesz, akkor is teljesen ertelmezheto eredmenyt ad betoltott 11 hetes kortol 14 hetes korig.

Ha az utolso mensid szerinti kor realis, akkor addigra a 12 heted is meglesz, ha a korhazban neked mondott kesobbi datum a jo, akkor is mar betoltod a 11 hetet addigra, tehat az is jo.

Gondolom meret alapjan mondhattak, hogy kisebb a terhesseged, mint amennyinek a mensi szerint lennie kell, ezert datumozhattak at egy hettel kesobbre. Ilyen van, eleg gyakori, a mensi szerinti kor csak akkor egyezik a tenyleges, meret szerinti terhessegi korral, ha epp az utolso ciklus 14. napjan volt az ovulacio, de nagyon gyakori, hogy ez nem igy van.


Nem tudom, hogy nalatok hogyan mukodik, de errefele pl a 12 heti (vagy kornyeki) uh-n pontositjak a terhesseg enyleges idejet a meretek alapjan. Ha esetleg kiderul, hogy a terhesseg sokkal kisebb (pl meg nincs 11 hetes meretu az embrio), akkor a vizsgalatot abba is hagyjak es adnak 1-2 hettel kesobbre egy ujabb idopontot.

Ezzel egyidoben megmodnjak a tenyleges terhessegi kort, fixaljak a szules varhato idopontjat.

Qzutan viszont mar nem foglalkoznak ezzel, mert kb a 14-16. het utan mar nem egyseges tempoban nonek a magzatok, tehat az elteres mas miatt van.

2017. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat 😊

Igen amikor eloszor voltam uhn mert pozi teszt lett a terhesseg kicsi volt ezert vokt az a plussz egy het. Ezek szerint a baba behozta a lemaradast.

2017. szept. 13. 09:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!