Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek milyen a Ramona...

Szerintetek milyen a Ramona Eszmeralda nev? Ezt szeretnem adni a vezeteknev melle, de nem tudom hogy nem lenne tul hosszu? :D

Figyelt kérdés
az eszmeralda maradna mondjuk tennek mas nevet mint ramona ,..

2017. szept. 15. 19:20
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Eszmeralda, Paula.. Izaura TV Esmeralda & Paula és Paulina mexikói romantikus sorozatok ^^


Ha roma is vagy, adhatsz normális nevet, amire nem néznek egy hatalmasat. A Ramóna nem tetszik, de önmagában elfogadható név.

2017. szept. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

A hosszúságával semmi baj nincs. Úgy is csak az egyiket fogja használni, leírni meg csak ritkán kell az egészet.


Amúgy ez mindenkinél attól függ, hogy milyennek tartja, hogy mire asszociál belőle. A Ramóna pl. évtizedek óta megszokott név itthon, talán nem olyan gyakori, azért csodálkoznak rajta egyesek. Nekem is van több Ramóna ismerősöm, még abból a korból, mikor véletlen sem sorozat után lett a gyerek elnevezve, mert még nem is volt olyan. Az Eszmeraldáról nekem meg Terry Pratchett Granny Weatherwax-a jut eszembe, aki iszonyatosan jó karakter több könyvében, és amúgy Esmerelda a neve, amit úgy rövidítenek, hogy Esme. Az első gondolatom rohadtul nem egy szappanopera. A második se, mert akkor meg a Notredam-i toronyőr jóságos Eszmeraldája. Szóval az, hogy itt egy rakás kiművelt ember még mindig egy 20 éve futott sorozatnál van leragadva egy névvel kapcsolatban, nem jelent semmit.


A gyerekedről meg úgy is mindeni a gyerekedre fog következtetni, nagyon hamar meg fogják szokni a nevét, a vadidegeneket meg ki nem szarja le?

2017. szept. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
De amúgy oké, hogy a kérdező troll lehet, de hogy a Paula is cigányos? Nekem pl. arról is Mézga Géza felesége jut eszembe, nem valami sorozat. Hihetetlen, hogy pont azok fikázzák le meg cigányozzák a sorozatokat, akik annyira rá vannak kattanva, hogy évtizedekkel később is mindenről az jut eszükbe..
2017. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
49%

Paula a boci:-D

És 73%os, a notredami toronyőr Esmeraldája is cigánylány volt, tehát már abban az időben is ők adták ezt a nevet előszeretettel.


Ramónával nincs semmi baj, én nem adnám, de az vállalható.

2017. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
A Ramóna egész szép név magyarnak is, de az Eszmeralda már túlzás. Együtt meg aztán egyenesen cigányos.
2017. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
46%
A Ramóna és Paula nekem tetszenek, az Eszmeralda nekem is szappanoperás.
2017. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
24# tudok róla, hogy az az Eszmeralda cigány volt, de a cigányokat a legkülönfélébb néven hívják a különböző művekben, nem arról van szó, hogy "már abban az időben is ők adták".
2017. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a szülész főorvos lánya Ramóna :) Az unokatesóm Eszmeralda, mi cigányok vagyunk :D Adj amit akarsz, de csak egyet, így is cifra.
2018. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Ramonat adtam , koszonom szepen , megszuletett tavaly oktoberben mar a kislanyom :) nem tudtam mas neven gondolkozni ,mert hirtelen jott minden es akkor mar ez maradt amit mondtam
2018. ápr. 2. 09:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!