Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éjszakai ébrenlét, "lábzsibbad...

Éjszakai ébrenlét, "lábzsibbadás" szerűség nem hagy aludni! Ötletek, hogy mitől lehet és van-e rá megoldás?

Figyelt kérdés
20 hetes kismama vagyok, nappal sokat mozgok, mégsem tudok aludni. Próbáltam hétvégeken a sok pihenést, mégis felébredtem éjjel. Este minden rendben, simán kidőlök és éjjel 1 körül ébredek, majd kb. 4 óra körül sikerül kínszenvedősen visszaaludni. Ez már hetek óta megy. Próbáltam korábban lefeküdni és később is, de ugyanaz lett az eredmény. A lábam nem konkrétan zsibbad, hanem zizereg, meg kell mozdítanom, vagy felállni, hogy ne menjen át fájdalomba. :( Próbáltam szobabringát éjjel, de nem segített a mozgás sem. Segítsetek!
2010. máj. 28. 03:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem gyakran görcsölt be a lábam éjjelente, mikor vártam a gyerkőcöket. Ezen a magnézium segített. Zsibbadásra konkrétan nem emlékszem, de hátha valami hasonló praktika neked is beválik.
2010. máj. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én pont ezzel kínlódom. Mellé egy kis görccsel. Most magne b6 és kálcium kúrát tartok....hátha.
2010. máj. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia. én 23 hetes vagyok és pl. ma reggel is 4,15-kor keltem és forgolódtam 5,45-ig míg végül felekltem hogy készülődjek a munkába indulásra. nekem a zsibbadás azt a vizesedést jelezte. indítottam több kérdést is róla, éppen tegnap volt egy ilyen kérdésem. sajna nekem semmi sem segít. zsibbad a kezem, fájnak ha mozgatom az ujjaimat, fáj az alkarom, érzéketlen, van hogy éjjel 2-szor is felkelek rá. ha kimegyek pisilni alig bírok a talpamra állni mert az is fáj. tegnap aztán beszereztem két homeós bogyót, rmeélem hazsnálni fog.


sajna nincs megoldás ezekre, én is kb.5 hete van hogy álmatlanul forgolódom éjaszaka. általában 23 körül agyoncsap az álom, az elalvással nekem sincsen bajom. azt modnják hormonok. én bekapcoslom a tévét olyankor és azt nézem, attól visszaálmosodom. probálj meg nem felkelni, hallgaatni rádiót vagy valami kellemes zenét, a lényeg hogy a nyugodt testhelyzetet ne nagyon zavard meg erősebb fénnyel, megterheléssel.


jobbulást

2010. máj. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ja, előző vagyok. a doki magnéziumot és calcium sandozt ajánlott, illetve magerotot. de nem használt.:-( remélem a homeós bogyók segítenek egy picit.
2010. máj. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Doooryka válasza:
Szia! Én már a 40. hetet húzom, és kb. másfél hónapja szenvedek ugyanezzel a problémával. Annyi a különbség, hogy nálam akkor jön elő, mikor este lefekszem aludni. Elég sokáig nem tudok miatta elaludni, mert bár tényleg nem konkrét zsibbadás, és nem is fájdalom, de nagyon kellemetlen érzés. Ami segíteni szokott, az a megfelelő testhelyzet kiválasztása. Ergo addig mocorgom és forgolódok, amíg el nem múlik. Próbáltam már a MagneB6-ot lefekvés előtt, de semmit nem használt. A dokim azt mondta, hogy a visszerem és a vizesedés egyaránt közrejátszik, úgyhogy nem lehet tenni ellene semmit. Majd a szülés után elmúlik. Úgyhogy kedves Kérdező, nem sok megoldás van a problémára, csak a türelem, mert a szülés után tényleg minden visszatér a régi kerékvágásba. :-) Kellemes babavárást! ;-)
2013. júl. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!