Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki meddig szedett (hány hetes...

Ki meddig szedett (hány hetes korig) terhesvitamint, és milyet? Egyéb vitamint szedtetek mellette?

Figyelt kérdés

#vitamin #terhesvitamin #magzatvéső vitamin
2017. okt. 1. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

25.- ik hétig szedtem terhesvitamit, azóta csak vasat magnèziumot, heti egyszer kalciumot szedek, és mellé minden nap egy pohár bio céklalevet iszok.

32+1hkm

2017. okt. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fogantatás előtt már 2-3 hónappal , ahogy megbeszéltük hogy legyenek. Egészen a szoptatás végéig hogy ne legyenek hiánybetegségeim a szoptatás miatt. Plusz vasat és Mg-ot is szednem kellett mindig, vashiányos voltam.

mindhárom gyereknél és Elevitet. A legkisebb gyerekem 4 éves, biztos van azóta ezerféle, de én most is ezt szedném. Hízásra hajlamaos vagyok , de 8 kilónál többet egyiknél sem híztam,ettem mindent csak a szénhidrátokat hanyagoltam erősen..kivéve a gyümölcs és a zöldsegből származókat, azokkal nem törődtem.

3.10- 3.40-es súlyokkal születtek.

2017. okt. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Csak folsavat szedtem, később vasat és magnéziumot
2017. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Csak folsavat.

Az orvosnál is rákérdezem, hogy mit gondol. Nevetve mondta, hogy normális táplálkozással a folsavon kívül bármit be tudok vinni. Ha mégse, a vérvételeknél kiderül. Minden véreredményem normális lett. A gyerek pedig mára 3 éves és makkegészséges.

2017. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már fogantatás előtt szedtem hogy feltuningoljam a szervezetem, akkor szedtem mellé meg E vitamint hogy megvastagítsa a méhnyálkahártyám.

Mikor összejött a baba viszont ment a hasam a legtöbb terhesvitamintól, akkor elkezdtem a hipp-es ivós terhesvitamint attól meg pár hét múlva már rosszul lettem az ízétől.

Utána ami bevált és egészen szülésig szedtem az a DM-es A-Z Mamma vitamin , tökéletes vérképem volt szülésnél, meg is lepődtek az orvosok hogy nem ilyen heamoglobinnal szoktak jönni szülni az anyukák.

2017. okt. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia

16 hetes vagyok, parom veletlen elevit 1-et vett 12 hetes korom korul.

3 naponta beveszek belole egyet csak nincs akkora kulonbseg 1 és 2 közt.

Kaptam promobox csomagba elevit 2 mintát igy mar orulok is h nem vettunk kettest. Hanyok tole mint a lakodalmas "kutya" :D budos és rossz az ize. Az egyes édes izű/ illatú. Amúgy se tartom fontosnak a 2.trimeszterben.

Amit minden nap szedek az a magnézium. Néha 1 szem kalcium hébe-hóba, C vitamin néha meg vas heti 1-2 szem.

Elso trimben folsavat is szedtem külön, orvosom javaslatára!:-)


Innentol en taplalom mar es sok gyumolcsot eszem, iszok tejet, teát, mézet eszegetek , meg sok levesfélét készítek :)

2017. okt. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ.
2017. okt. 1. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!