Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szinetár Dóra genetikai...

Szinetár Dóra genetikai ultrahangon részt vett?

Figyelt kérdés
Szinetár Dóra azt írta, a kötelezőn kívül nem vett részt egyéb vizsgálaton, hogy a down kórt kiszűrje. De a 12. és 18. heti genetikai ultrahang az kötelező, nem? 3. gyerekét váró 35 éves, 28 hetes kismamaként felmerült bennem, hogy nem vették észre? Tudom, függ géptől, szonográfustól meg sokmindentől, de nyilván jó helyen voltak... Én az istenhegyi klinikán voltam, kombinált teszttel egészítettem ki, alacsony lett a kockázat, tudom, ez csak egy arány...de azért erősen bízom benne, hogy egészséges a babám. Ti, akik most vagytok kismamák, nem gondolkodtatok ezen el? Amúgy a döntésére nem akarok kitérni, vagy véleményezni, megmondom őszintén, inkább csak ez az aspektusa érdekel.
2017. okt. 6. 18:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Igen, azt nyilatkozta, hogy a kötelező uh-kon részt vett, viszont nem ment egyéb szűrésre, mert betegen is vállalni akarták a babát.
2017. okt. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egyébként, hogy észrevették uh-n, nyilván nem fog erről terhesen nyilatkozni, csak szülés után.
2017. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
42%
Nekem is megakadt a szemem rajta, hogy nem végeztek ez irányú vizsgálatot, mert nem vetették volna el. Ne érts félre, ismerek tüneményes down-os kisfiút, de mi van, ha nem enyhe, vagy mi van, ha más genetikai probléma van, ami nagyon súlyos. Ok, az ő életük, ő tudja mivel tudott volna megbirkózni, de én kicsit felelőtlenek találom ezt.
2017. okt. 6. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
31%

Nem vett rèszt egyèb vizsgàlaton, mert betegen is vàllalni akartàk...vicc.


Ugyan màr, èn is ezt mondanàm.

2017. okt. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ez jutott eszembe, hogy azért talán voltak jelek... Nem tudom, nem mondom, hogy elbizonytalanodtam, de azért rossz érzés...tuti ők is jó helyen voltak és nyilván extra odafigyelést kaptak. És semmi jele ne lett volna?
2017. okt. 6. 18:28
 6/22 anonim ***** válasza:
27%

Én inkább az gondolom, hogy lehet kiszűrték időben, de lássunk tisztán.

Egy média sztár ha elvetet egy babát, eléggé megköveznék, nemde? Ő lenne Magyarország ördöge. Elvennének tőle munkákat stb. Csupán elvi és hozzáállási okok miatt. Ez mind szereplés.

Azért egy ilyen életben, ahol figyelik minden lépésed és a munkád a szereplés és minden lépéseddel vagy segíted vagy aláásod a lehetőségeid, egy ilyen élethelyzet biztosan nyomást ad a döntésre..

2017. okt. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Erre nem gondoltam... De azért egy ilyen, lássuk be, életre szóló terhet vállalni a közvélemény nyomására, azért nem túl valószínű. Azért is elítélik sokan, Hogy 3 férfitől sikerült 3 gyerek. Mondatta volna, hogy élettel össze nem egyeztethető rendellenesség volt, még sajnálták is volna.
2017. okt. 6. 18:40
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ítéli el senki, ha 12. uh után elvetet egy beteg babát, azért van az az uh, hogy dönteni tudjanak ilyen esetben a szülők. Egyébként szerintem nem kell ennyire túlmisztifikálni a dolgot, lehet, hogy nagyobb volt a tarkoredö az uh-n, de nem vizsgáltatta tovább magát, mert nem érdekelte az eredménye. Amniocentézis előtt meg is mondják, hogy csak akkor csináltassák meg, ha beteg babát elvetetnének, különben semmi értelme nincsen.
2017. okt. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy Szinetár Dóra milyen vizsgálaton vett részt vagy min nem.

De uh-val a down kór nem szűrhető 100%-ban. Nekünk 85%-os bizonyosságot mondtak rá az istenhegyi klinikán. De nálunk ezenkívül csak az amniocentézis lenne, mert hármas ikrekkel vagyok terhes. Én bízom benne, hogy a doktornő jól látta és egészségesek. Máshogy nem lehet. Ezt mantrázzuk a férjemmel.

2017. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
97%

Ismerek olyan anyukát, akinek az uh-n nem vettek észre semmit, aztán down-os lett a baba, de úgy tudom ő is enyhe. Szívbetegséget pl észrevehetnek, ami gyakran jár a downnal, de a tarokredőnél meg orrcsontnál azért nem nehéz tévedni, simán előfordulhat szerintem, hogy ott elszámolják és nem veszik észre.

És lehet megkövezni, meg lefelelőtlenezni, de én se csináltattam erre irányuló vizsgálatokat, hasonló okokból (lányom egészséges). Kicsit gusztustalannaktartom ezeket a találgatásokat, hogy hazudot-e meg karrierjét féltette.... így se könnyű neki, erre most mindenki ezen csámcsog.

2017. okt. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!