Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnő piszkál, h hízzak?

A védőnő piszkál, h hízzak?

Figyelt kérdés

47kgval kezdtem, annyi vagyok most is ( nem, nem fogyózok) megeszem amit kivanok amikor kivanom..

Nem futok nem edzek, terhestornazok. Szval semmi káros vagy nem kismamához illő..

Nagyon egészségtelen h nem híztam még semmit a 17.hét végére?

Oszinten szolva en nem banom, biztos jön majd fel pár kg,de mit kéne tennem? Gondolom a baba is most kezd majd nagy hízásba. Multheten 195grammnak becsülték és a CRL je 17,8 cm volt


Volt így valaki? Ti mikor kezdtetek hízni?


2017. okt. 10. 22:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Engem is megszólt a védőnő a 15. héten, hogy lassan jó lenne hízni. Később meg, hogy hasat kéne növeszteni... nem tudom, egy 20 dekás babától és mondjuk 30 dkg méh+magzatvíz.. stb miatt miért kéne már 17 hetesen kilókat hízni. A baba nem attól nő, hogy mi hízunk. Én nem foglalkozom már vele. Most 28 hetes vagyok, kb 4 kiló + van rajtam. Nem eszem nagyon másképp, mint a terhesség előtt.
2017. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én is mondtam nemi h az orvos nem szólt érte. Sőt a babánk majdnem egy hettek nagyobb szval neki ez biztos nem árt. De jó h nem vagyok egyedul. Koszi!! Vagyis jo h volt igy más is
2017. okt. 10. 22:33
 3/19 A kérdező kommentje:
Boldog babavarast😘
2017. okt. 10. 22:34
 4/19 anonim ***** válasza:
Nincs mit! :) neked is boldog babavárást!😊
2017. okt. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi😚
2017. okt. 10. 22:37
 6/19 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a másik hozzászólóhoz,mondjuk nem tudom a magasságodat, de ha előtte nem voltál csontsovány, akkor azért ilyen korai stádiumban nem tűnik gondnak, hogy nem híztál még. Anyám 7 hónapos terhesen volt +3 kiló s még a régi laza ruháit hordta, de ettől még egészséges lettem. Ez egyéni. Ha jól érzed magad, rendesen eszel, nem mutat ki a vizsgálat semmi gondot, a magzat normálisan fejlődik (még ha nem is a statisztikai átlag szerint :D), akkor nem aggódnék.

A kisbaba megszületése után ugyanez van: egyesek elvárják, hogy a kicsi rendületlenül hízzon minden 2 mérés között, minimum az átlagnak megfelelően, de ez nem így működik. Nem vagyunk gépek, ki kisebb, ki nagyobb.

2017. okt. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
3 hetesen tartok plusz 3 kilónál, ami barátok közt is fogyásnak számít, hiszen a gyerek több, mint 2 kg, és még ugye ott van a méhlepény meg a víz súlya is... Nekem azért szólt be a védőnő, hogy fogjam vissza a táplálkozásom. :D
2017. okt. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
33 hetesen, bocsi*
2017. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%

Én elve egy kis plusszal indultam, így az, hogy nem hízok nekem és a babának is csak jó. A baba tökéletes méretekkel rendelkezik, az orvosom meg nagyon örül, ő az elején is mondta, hogy nem lenne az se baj, ha nem híznék.Pedig tényleg nem úgy kell elképzelni, hogy kövér vagyok/voltam, de a kicsit emelkedett testömegindex is már növeli az esélyét a toxémiának meg terhességi cukornak stb. Hát még ha erre híztam is volna. Erre a védő meg leállt hisztizni, hogy híznom kell, híznom kell. Mondom neki, de hova. Nézzen már rám, még mindig van egy kis tartalék, az orvos megmondta, hogy ha a végéig nem hízok az se baj, mert az addig elég is lesz. De akkor is híznom kell és kész. Nem mondtam neki semmit, de mondtam az orvosnak, hogy kicsit túlbuzgó. Annyit mondott, hogy nehogy hallgassak rá, hülyeséget beszél, ezért is nem szereti őket, mert annyi hülyeséget hordanak össze a kismamáknak, hogy néha csak les, hogy honnan vesznek annyi baromságot.

Mondjuk én nem is értem, hogy elvégzett (lehet 30 éve) egy eü főiskolát, de olyat, amit kb. egy barom is elvégez szóval nem kell azt hinni, hogy most milyen szakképezett eüs kérdésekben (az enyém pl. elhiszi az "antalvali" színvonalú oldalalkat...) és akkor simán felül bírál orvosi kérdésekben egy adjunktust meg egy főorvost. Szerintem nem is lenne szabad őket a terhesgondozás közelébe engedni. Járkálgasson ki, hogy nem-e éheztetik a babát vagy ilyenek, de a terhesgondozásba ne okoskodjon bele, nem is értem. Nyomják itt, hogy hungarikum, de más országban is van eü személyzet, szülésznő, aki az orvos helyett/mellett kíséri a terhességet, csak a különbség az, hogy sokkal jobban képzettek és tényleg van közük a terhességhez meg a szüléshez nem ilyen védőnőcskék, akik tulajdonképpen nem is nagyon értenek az egészhez, mégis szinte gyámként rakják őket a kismamák mellé, akik amúgy orvosk tömkelegével találkoznak a terhesség alatt úgyis..

2017. okt. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
15hetesen +4kg-nal tartok,46-rol indultam.Orulok neki,nagyon nem szeretnek csontsovany lenni szules utan.Egy barátnőm 16hetes terhes és 8kg-t fogyott.Ikreket vár,nincs rosszul,de nem tud enni.Van miből leadni,de szerintem ez így nem lesz jó,főleg ikrekkel.
2017. okt. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!