Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki segít számolni? Belezav...

Valaki segít számolni? Belezavarodtam.

Figyelt kérdés
Az utolsó mensim március 22.én volt, 33napos ciklussal. Szeptember 27.én voltam dokinál aki akkor 26hetet mondott. Viszont én ugy számoltam,hogy szerdán van a hétforduló,az uh szerint hétfőn,a védőnő szerint pénteken. Több netes kalkulátorral is számoltam,de vagy azt irja,hogy 28hetes vagyok vagy 29,némelyik szerint 30. Amugy december 29re vagyok kiirva mensi szerint,uh szerint január 2. Én ezt nem értem,rendesen belekavarodok. Köszönöm a segítséget!
2017. okt. 14. 13:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egeszseges? Ha igen, nem mindegy hogy gy vagy ket hettel kesobb vagy elobb fogant-e. De! Dec 29es jan 2eleg kozel vannak egymashoz minek szamolgatsz mar
2017. okt. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 dátumom van szülés várható idejére.😀 Egészséges és más nem számít! Majd jön ha úgy érzi pocilakóm , hogy itt az ideje.😊
2017. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A hétforduló aznap van, amikor az utolsó vérzésed első napja volt. Ha a 12. heti UH-n a mérete alapján nem módosítottak az embrió korán, akkor ha cigánygyerek potyognak is az égből, az utolsó vérzés szerint kell számolni a terhességet. 12. hét után az UH-s mértet alatt nem kormeghatározást kell érteni, hanem azt, hogy egy akkorának mért baba, mint a tied, a populáció átlagában jellemzően milyen idős. Ez nyilván több hetes eltérés is lehet egyidős magzatok esetén is, mivel születnek 40. hétre 2,5 és 5 kilós babák is, de ettől még egyformán fejlettek és egyidősek. A védőnő megint csak lényegtelen.


Végül pedig egy egészséges terhesség 37-42. hét között bármikor végetérhet, így pláne fölösleges ezen rágódni.

2017. okt. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor jol gondoltam,hogy szerdán 30hetes leszek. Ez fontos nekem, mert szülés előtt 3 héttel be kell mennem a korházba,csak pontosan akartam kiszámolni a heteket. A 18hetes uh alapján 18hetes voltam pont, a mensi szerint akkor voltam 18+4. Akkor az a kicsi nem számít. Majd a 32 hetesen kiderül
2017. okt. 14. 15:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen szülési dàtum van a kiskönyvedbe írva? Az a hivatalos.
2017. okt. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!