Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudom számolni így a...

Hogy tudom számolni így a terhességi heteket?!

Figyelt kérdés
Annyira rosszul érint már ez a kérdés, mert konkrétan nem tudom hány hetes vagyok.. minden kismama napra pontosan leírja hogy hányadik héten+napon tart, én meg a hetet sem tudom, mert minden egyes ultrahangnál változik. Nyílván a babához mérik, de akkor ez csak velem van így? A legelső ultrahangon 4 hetes szikhólyagot látott az orvosom. Két héttel később 8! hetes babát. A 12. heti ultrahangomon 12+0 hetes voltam. Pontosan egy héttel később már 14 hetes. Nagyon bosszant hogy megmondom hány hetes vagyok a legutóbbi UH szerint, majd ugye megint mást lát a gép és hülyének néznek..
2017. júl. 17. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mondd azt, hogy az utolsó menstruáció szerint x+y
2017. júl. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy 3-4 D ultrahangon voltál -e. Nekem ott totál eltalálták a szülés időpontot ( az sztk-s 3 napot tévedett)
2017. júl. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó menstruáció szerint számold, a 12. heti UH (ami a legpontosabb) is ezt igazolta. A többivel ne foglalkozz, ez végig így lesz, hogy hol kisebb, hol nagyobb lesz a gép szerint. Még az egyes testrészei se lesznek később "egykorúak", ha majd már nem a CRL-t nézik.
2017. júl. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

12 hetes uh alapján kell számolni, onnantól a babák más ütemben fejlődnek. Van akinek mindig nagyobb 2 héttel. A kiírt időpontot akkor sem korrigálják, mert attól, hogy husibb, vagy hosszabb baba lesz még idegrendszerileg nem lesz olyan fejlett. Tehát a 12 hetes genetikai szerint számolnak. A baba meg nő ahogy nő :D Így nem fogsz belezavarodni, mert az a legbiztosabb :)


Boldog babavárást!

38hkm

2017. júl. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3. válaszadó: a 12. heti ultahangon a menstruációm szerint csak 11 hetes lettem volna.

A dokim is mindig a legutolsó UH szerint számol, és ha a menses szerint számolnék, kb 2 hét eltérés mindig lesz.

2017. júl. 18. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!