Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek szóljak az apának,...

Szerintetek szóljak az apának, hogy nemsokára megszületik a baba?

Figyelt kérdés
A párom elhagyott terhesen. Azt mondta ő és az egész családja, hogy azonnal menjek abortuszra. Hisztiztek, nem születhet meg, a párom kiabált, hogy nem akarja. Aztán letiltott. Én nem tudtam volna megölni a kisbabámat, nem mentem abortuszra, de ő ezt nem tudja. Nem kell a pénze, sem semmi. Egyszerűen lelkiismereti okból kérdezem. Mi lenne a helyes lépés? Nem apának való, buli, pia, haverok jobb ha nem lenne az életünk része, mit tegyek?

2017. okt. 15. 10:25
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van abban is, hogy ha én keresném elmondanának mindenfélének, hogy direkt így csináltam. Jönnének a viták vele és a családjával. Erre nincs szükségem. Élvezni akarom az anyaságot, nem azzal tölteni, hogy velük "egyezkedek". Ha megkeres, azt kapja amit én kaptam tőle. Még csak nem is reagálok. Hiszem, hogy ez a helyes döntés és így lesz a kisbabámnak nyugodt, boldog élete. Számomra ez a legfontosabb
2017. okt. 15. 16:14
 12/15 anonim ***** válasza:

Csatlakozom azon válaszadókhoz, akik nem keresnék fel az apukát. A leirásodból úgy tűnik, hogy ő nem tudna sem a Te, sem a pici életéhez sem hozzátenni. Csak ártani. Ezt Neked most kell mérlegelned. Ha valóban nincs szükséged a tartásdíjra, és semmilyen formában rá, akkor ne keresd fel. Nem gondolnám, hogy joga van tudni, amivel érvel a környezeted, hiszen ő nem keresett Téged a terhességed alatt. Gondolom nem hazudtál volna az abortusszal kapcsolatban. Ne legyen lelkiismeret furdalásod! Neked van most jogod dönteni a továbbiakról. Döntsd belátásod szerint,mi a legjobb Neked és a picinek.


Szerintem a nyugalom. Kicsit átérzem a helyzeted, ugyanis nagyon bonyolult a kapcsolatom az anyámmal. Mérhetetlenül megbántott év elején. Megszakítottam vele a kapcsolatot. Rá egy hónapra tudtam meg, hogy babát várok. Sokan próbáltak rám is nyomást gyakorolni, hogy keressem fel, hiszen unokája lesz. De nem. Mikor egyszer beszéltünk olyan ideges és feszült lettem, hogy hánytam a migréntől. Pedig nem vagyok rá hajlamos. Nem jó a feszültség sem nekem, sem a babámnak. És ha néhány hét múlva megszületik, ez akkor sem lesz másképp. Nem engedek a környezeti nyomásnak már. A lényeg a nyugalom :)


Ezt kívánom Nektek is! Boldog babázást! :)

2017. okt. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az hogy igenis mond el neki. És a fizetési kötelezettségét is teljesítse. Lehet nincs szükséged a pénzére de ha ő ekkora szemétláda volt veled te se legyél más vele. Amilyen az adjon olyan a fogadj. Sztem senki sem arra vágyik hogy egyedül neveljen fel egy gyereket és gondolom neked sem mindegy ez lelkileg....hát akkor neki se legyen és válalja a következményeket ne csak akkor legyen ffi mikor bulizni és piázni "kell". De ez csak az én véleményem. Jó babázást kívánok élvezd minden percét.
2017. okt. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
9 hónapos volt a lányom amikor elküldtem itthonról az akkori párom!ugyan ezek voltak az okok,pia,társaság,bulik,stb....nagyon nehéz most mert ezt csinálja amit többen is le irtak!jön érte el viszi 2 napra majd utána pedig hetekig nincs itt nem is jelentkezik!a kislány pedig imádja mert vásárol neki viszi ide-oda,stb...Én még persze a rossz vagyok mert nevelem a jora és ebbe bele tartozik a büntetés is mert épp nem volt jó vagy hisztizett....egyszóval inkább ne szólj neki ha nem szeretnél így járni ahogy én is!
2017. okt. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Közben megtudtam, hogy csajozik, több nőt is áthívtak a barátaival. Azt hiszem véglegesen eldöntöttem, hogy ilyen környezetbe, ilyen emberek közé nem engedem a kisbabám. Nem szólok neki. Sokkal jobb lesz így nekünk. Ezek után nincs lelkiismeret furdalásom. Egy ilyen ember nem megfelelő apának. Mostmár csak a kisbabámra koncentrálok. Minden szeretet megkap majd tőlem és ha egyszer az apja felől érdeklődik őszintén elmondom neki a történteket, miért döntöttem így.
2017. okt. 16. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!