Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik okozhatja a peteérés...

Mik okozhatja a peteérés hiányát? Rendesen van minden hónapban menstruáció, de nincs peteérés. Több év fogamzásgátló szedés is okozhatja?

Figyelt kérdés
2017. okt. 23. 14:45
 1/5 A kérdező kommentje:
*okozhatják
2017. okt. 23. 14:45
 2/5 anonim ***** válasza:

Akár az is okozhatja. Nekem is nagyjából rendszeres volt 29-34 nap. Én IR vagyok mint kiderült, szerencsére nincs PCOS.


Lehet hormongond, PCOS, IR, túlsúly, extrém soványság... Rengeteg lehetőség van sajnos.

2017. okt. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Néztünk hormonsort, ott jó volt minden. Voltam terheléses vérvételen, IR-em sincs, se PCO-es szerencsére. Azért gondoltam a gyógyszerre, mert azt kb 6 évig szedtem, bár már 7 hónapja letettem.

2017. okt. 23. 16:02
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Ha van menstruáció akkor van peteérés is...különben mitől véreznél ?

Szóval nemigen értem most a kérdést

2017. okt. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Menstruáció peteérés nélkül is van amíg a hormonok működnek.. csupán nem megfelelő a petesejt, nem érik meg rendesen, vagy nem reped meg és cisztává válik ami mensivel egyből távozik is.


Egy vetélés után nekem megnyúltak a ciklusaim, felváltva egyik hónap 35 majd másik hónap 40 nap. Menstruáltam ahogy mindig, mégse volt normális peteérésem. Dokinál UH-val néztük.


Tehát van mensi peteérés nélkül!


Kedves kérdező, doki mit mondott? Olyan nincs, hogy semmi bajod és még sincs peteérésed. Ezt amúgy honnan veszed? UH-val néztétek? Csak akkor lehetsz biztos benne, ha doki követte. Ovu teszt és hőmérőzés nem megbízható ilyen téren. (nekem pl hőgörbe alapján szépen volt, uh-n meg kiderült, hogy nincs tüszőm se...)


Ha a gyógyszer miatt lenne gondod, az hormonális, tehát látszott volna a 3. napi vérvételen is meg a 21. napin is.


Mivel minden hormonod rendben nincs IR-ed sem, nincsenek cisztáid, biztos, hogy van peteérésed. Ott valami más gond lesz...

2017. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!