Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak számomra érthetetlen...

Csak számomra érthetetlen hogy idösebb terhes kismamák ahelyett hogy ügyeletre menének inkább a Gyakorin akarják megfejteni mégis mi bajuk lehet?

Figyelt kérdés
Eddig sosem irtam semi negativat senkinek DE egyszerüen nemtudom felfogni hogy olyan kismamàk akik nemsokàra anyàvà vàlanak miért itt kérdezik hogy baj e ha gőrcsöl és keményedik egyszerre ×× hetes terhesen ahelyett hogy ügyeletre mennènek.
2017. okt. 28. 13:40
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mert eluralkodott az az orvosi tulajdonság (sztk) hogy kiröhögnek ha bemész egy görcsöléssel. Mondván, ennél értékesebb az idejük és vannak komolyabb páciensek is.

Nem egyszer röhögtek így ki. És emiatt nekem sem az az első hogy orvoshoz megyek. Csak ha érezhetően gond van.


Ha én véreznék terhesség alatt, természetesen nem itt kérdeznék utána. De egy görcsölős témában biztosan kikérném a többiek véleményét.

2017. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Még terhesség elejèn aztmondom hogy ok de pl 25 hetes terhesen nemhinnèm hogy jo ötlet itt èrdeklödni.
2017. okt. 28. 13:50
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt nálunk, ha bemész az ügyeletre, elhajtanak, és megaláznak, tehát kis túlzással nagyobb esély van arra hogy itt gyakorin kapnék segítséget, mint arra, hogy az ügyeleten. Bár nekem többek között ezért is volt magánorvosom, hogy ha bármi baj van, tudjam hívni és rendesen megvizsgáljon. Az itteni ügyelettől nyugodtan meg is halhat az ember.
2017. okt. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Akkor lehet nàlunk nem is olyan gàz az ügyelet😊😊akàrhànyszor be kellet mennem mindig alapos kivizsgàlàs utàn engedtek csak haza.
2017. okt. 28. 13:54
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nagyon nem. Volt olyan ismerősöm aki bement hogy nagyon görcsöl és picit vérzik. Kérdezték tőle hogy mennyi időnként kell tisztasági betétet cserélnie, azt mondta kb két óránkét, erre az volt s válasz hogy az nem is rendes vérzés, menjen haza és pihenjen. Másnap bement a kórházba, és két napra rá, 33 hetesen megszült, mert nem tudták már visszatartani.
2017. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérdezősködöm itt, inkább felhívom az orvosom. De kórházba csak sos esetben megyek (pl két héttel ezelőtt erősen véreztem, 5 perc múlva már kocsiban ultem). Ennek oka, hogy nálunk nagyon óvatosak és azonnal befektetnek, barmi baj van. Orvosom sem javasolja, hogy azonnal rohanjunk, ha nem nagy a baj. Ki pedig szinte senki nem jöhet szülésig, mert a főorvos nem engedi. Szobatarsam pl otthon 160-as vérnyomást mert. Bement, ott csak 120 volt neki. De befektették. Gondolta megfigyelik és hazamehet. Csak akkor mértek vérnyomást, ha ő kérte, sosem volt magas. 36 hetes volt, orvosa haza akarta engedni, főorvos nem engedte. Inkább két naponta valaki úgy megvizsgálta, hogy vérzett tőle. Sírt minden nap, hogy minek jött be. Így én pl kétszer is átgondolom, hogy menjek-e. Én is saját felelősségre jöttem haza, ugyanis panaszmentes voltam, de semmi vizsgálat nem volt. Másfél hét alatt uh sem (csak mikor bekerültem), hogy megnézzék élnek-e az ikrek. Főorvos szerint felesleges, az nem menti már meg őket.
2017. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Azért, mert egy pici görcsölés a legtöbb esetben semmi gondot nem jelent, más anyukák is tudnak erre választ adni, itt a gyk-n, nem kell az ügyeleten várni emiatt órákat. Egyébként azt is megértem, hogy türelmetlenek az ügyeleten, a terhes nők néha akkora baromságokra paráznak rá, hogy ezt tényleg fárasztó lehet hallgatni.
2017. okt. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

25 hetesen bekeményedett a hasam este nagyon... bementem a kórházba,hogy 2 órája kő kemény a hasam. Ügyeletes doki megvizsgált (3perc) majd küldött haza,hogy pihenjek és felesleges ezért berohangálni... én csak álltam és vártam,mondta,hogy lehet menni. Mondtam neki,hogy a leletre várok! Jó akkor befektet és kapok magnéziumot infúzión. (hmhmhm papír nélkül nincs bajom,papírral már bent maradok)

Az első terhességem vetéléssel végződött , nem igazán volt kérdés a következő 3-nál (abból kettő problémás volt) hogy mik azok amiknél kapásból a kórházba indulok és mik azok amiknél előbb felhívom a dokim és megérdeklődöm a dolgot. Mondjuk engem csak úgy nem könnyű lerázni :D

2017. okt. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólókkal.

Én 36 hetesen kerültem kórházba aznapi ambuláns vizsgálatot követően pár órával, mivel görcsöltem és picit véreztem. Közölték, hogy minek mentem be? Már nem is vérzek. Nekem senki nem mondta, hogy vizsgálat után normális a vérzés? Kérdezem én, hogy de mellé ilyen görcsökkel?

Utána 3 perces fájásaim lettek és a vajúdóban kötöttem ki. Aztán mégsem lett szülés belőle, viszont kiderült, hogy toxémiám van, haza már nem jöhetettem. Aztán nemsokára, a 38. héten meg is szültem.

Szóval kb. ennyire le..s..zrják sok helyen a kismamákat.

2017. okt. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Pedig lehet 25 hetesen nem rossz ötlet itt érdeklődni, mert esetleg úgy rádijesztenek a válaszolók, hogy rögtön a megfelelő helyre mégy, ami nem mindig a sima ügyelet. Pl. én egy koraszülöttes blogon láttam, hogy a 24 hetes terhesnek leszarták a tünteteit vérzéssel ment be, de alig akarták megnézni, mert hogy nem érnek erre rá, utána megnézték és közölték, hogy semmi baja nincs, hiába mutogatta, hogy darabos vérzése van, hogy azzal nem kell foglalkozni, és amúgy is menjen már haza pihenni nézze meg hogy feltartott mindenkit. Közben meg beindult szüléssel ment oda... Utána csak rosszabb lett az egész, úgyhogy még aznap bement már kórházba, de nem olyanba, ahol PIC van, mert ugye elvileg neki semmi baja sincsen, még az imént mondták ezt, és eszébe se jutott, hogy ez már akkor az, addigra meg már annyit bírtak neki mondani, hogy ebből már szülés lesz, nem lehet mit tenni... mindenki rohangált meg sürgölődött, az volt a szerencséje, hogy le tudták annyira állítani, hogy legalább PIC-es helyre átvigye a mentő és végül ott szült meg.

Lehet, ha itt megkérdezi, hogy mi a fene van, akkor nem sima ügyeletre majd sima kórházba megy, hanem mondják neki, hogy bakker lehet, hogy te már szülsz és akkor rögtön olyan helyen köt ki, ahol vissza tudják fogni, meg nem kell imádkozni, hogy vajon annyira le lehet-e állítani, hogy egyáltalán átszállítsák olyan helyre, ahol még van esélye az életre a gyereknek. Helyette fél napot vesztett azzal, hogy kiülte a sort a semmiért az ügyeleten, utána sima kórházba ment stb.

2017. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!