Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lenne egy pár kérdésem anyukák...

Lenne egy pár kérdésem anyukákhoz, kismamákhoz?

Figyelt kérdés
Engem már kikészítenek az orvosok 39 hétben leszek és meg se vizsgálták a méhszájam. Volt h titeket se vizsgáltak meg? ugy tudom minden héten kéne 36 héten volt utoljára. Aggódok állandoan nehogy baja legyen a babának. Kértem idöpontot most szolt orvos h 38 hetes uhra menjek és 40 hétben leszek mire sorra kerülök mert csak addigra tudtak adni.. olyan sokan vannak. Egyfolytaban azon izgulok h a baba nehogy bekakiljon v köldökzsinor rá tekeredjen esetleg a folyásom miatt császározzanak mert azt se képesek kikezelni .. történt valakivel ilyen tapasztalat? És van akinek lett gondja esetleg azzal h tulhordta v hasonlo?

2017. okt. 31. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Hamarabb kellett volna az utolsó ultrahangra időpontot kérni.a magzatvízből mintát szoktak venni h megnézzek.magán orvoshoz jársz?kérd meg h vizsgáljon meg,mi nem tudunk szólni helyetted
2017. okt. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vizsgálták a méhszájat a végén egyszer sem. Nem része a protokollnak.
2017. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mehszajat nekem is csak 35 és 38 hetesen nézett a dokim. De nst volt minden héten. A méhlepényt, babát azzal tudják vizsgálni, illetve uh-val.
2017. okt. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Most találta ki h uhra menjek ki is akadtam teljesen . Nstn minden rendben volt. Nincs magándokim az a baj.. csak terhes gondozáson lévő orvos szokott vizsgálni.
2017. okt. 31. 14:28
 5/13 A kérdező kommentje:
Multhéten kellett volna szolnia akkor tudtam volna idöben menni, sajnos akinek nincs orvosa azt leszarják az az igazság. Nekem meg nincs rá penzem h fogadjak.
2017. okt. 31. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:
Elsônek. A magzatvizet csak akkor vizsgálják, ha már kitágult vmennyire. A kérdezônek pedig nem nézték a méhszáját. Amúgy az utolsó hetekben nekem sem nézték minden alkalommal, azt hiszem akkor, amikor betöltöttem a 40-te. De az UH megvolt. Ezt az egy vizsgálatot sem tudod megoldani magán helyen? Ott biztos haramabb kapnál idôpontot.
2017. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Még te jó helyzetben is vagy! Nekem sem volt fogadott dokim, a terhesgondozáson nem is vizsgált meg. Kiadta a vérvételeket, táppénzt stb, aztán mehettem. Így az ultrahangon és később az nst-n kívül alulról soha nem voltam megvizsgálva.

Akkor voltam utoljára lentről vizsgálva, amikor begörcsöltem, és bementem a kórházba még 10hetesen.. de hálistennek semmi probléma nem volt, természetesen szültem egy hete :)

2017. okt. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
gratulálok a babához, lehet, de előtte is ritkán vizsgált mikor én azt gondoltam 36 héttől állandóan vizsgálni fognak, ugye volt kis vérzésem is az nyugtalanított, szóltam neki, de hát azzal nyugtatott h ha nem volt azóta akkor semmi gond.. ez volt utoljára azóta se nézte meg mi lehetett az a vérzés h kinyiltam e v valami... Az ultrahangot azt lehet megpróbálom köszi az ötletet remélem be tudnak még szorítani a hétre!
2017. okt. 31. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem nézett méhszájat még a terhesség végén is.
2017. okt. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Vannak olyan orvosok, akik problémamentes terhesség esetén nem vizsgálnak feleslegesen. Az enyém is ilyen volt (pedig fogadott volt és magánba jártam hozzá). Ahogy már előttem írták nem mindenhol protokol. Azt viszont nem értem miért nem küldött már ultrahangra. Nekem már 37. héttől kétnaponta nézték uh-val a köldökzsinór áramlást.
2017. okt. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!