Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Súlykérdés kismamákhoz?

Súlykérdés kismamákhoz?

Figyelt kérdés
Kicsit aggódom, mert nagyon lassan gyarapszik a súlyom. Illetve, minden héten mérem magam 1 szer a terhesség eleje óta, most csökkent is a múlt heti értékhez képest...nem sokat 40 dkg-ot, de így is összesen 1 hónap alatt 30 dkg híztam, holott az orvos és a védőnő is azt mondták, hogy legalább 1 kg hízzak havonta. Miért csökkent a súlyom?Babának lehet baja?Igaz, hogy eléggé keveset eszek, mert nem múlik a hányinger, nem esik jól semmi. Múlt héten voltam uh-on teljesen jól van a baba...adjatok tanácsot! Eszek zöldséget, gyümölcsöt, sovány szárnyast, sajtokat, túrót, joghurot, tejet,krumplit, rizst szerintem minden fontosat, csak keveset, mert a hányingertől nem bírok sokat!25 hkm
2014. ápr. 14. 08:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Valoszinu a meglevo testzsirodat eled fel -szerintem- ezert nem gyarapszik 'latvanyosan'/sehogy sem a testsulyod

Probald kitapasztani mik azok az etelek amiktol nem vagy rosszul, es mindenkeppen probalj odafigyelni h megfelelo mennyisegu (es minosegu) etelt fogyassz.

Szemelyes velemenyem pedig, h mig baba-mama jol vagytok, nem a kilok szamitanak!:) az 'csak' egy atlag, h legyen mihez tartani magunkat, de ahany kismama, annyifele terhesseg is van

2014. ápr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:

Miiiii? Egy kilót kéne hízni havonta....?????


Elárulom neked, hogy én szinte egyetlen grammot sem híztam. Inzulinrezisztens vagyok, kőkemény egy évet küzdöttem, hogy 60 kiló alatt legyek (178 cm vagyok). Ekkor fogant a kislányunk, 20 kg fogyás után. A fogyást éppen azért erőltettem ennyire, mert már nagyon vágytunk kisbabára, plusz nagyon élveztem, hogy baromira csinos vagyok. :)



A férjem orvos, ő nyugtatgatott a várandósság elején, hogy ha tartom ezt a diétát (nem koplalás, életmódváltás) és mozgok továbbra is, nem fogok elhízni. Így végül a szülés után 1,5 kg maradt rajtam, a hat hetes kontrollra - egy betegség miatt sajnos, császár után begyulladt a hegem és a mellem is, nagyon rosszul voltam, alig tudtam enni - 3 kg-val könnyebben mentem, mint amennyivel várandós lettem.



A lányunk 3970 gramm volt.

2014. ápr. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Babám 1,5-2 héttel nagyobb is már a terhesség elejétől minden uh-on, így már nem is az utolsó mensi szerinti kort számolják, hanem az uh szerinti méreteit. Én viszont sokszor szédülök és gyenge vagyok, lehet pont azért, amit írtál?Szerdán megyek dokihoz, félek letol, mert már 1 hónapja is azért "kaptam" hogy keveset hízok...más meg azért, mert sokat!
2014. ápr. 14. 08:30
 4/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak is...igen, több oldalon olvastam, nem is 1 kg havonta, hanem hetente 30-50 dkg-ot a második harmadtól, ami ugye 2 kg havonta és hát jól bekakiltam rajta, hogy Úristen??!!Ahhoz képest ez a 30 dkg egy hónap alatt...szóval nagyon megijedtem!De a hányingerrel nem tudok mit kezdeni, édességet abszolút nem kívánok és semmi hízlalós dolgot sem...jön a húsvét, előre félek, mert nem hiszem hogy túl sokat fogok enni, a család meg nem érti, miért??A kismamának kettő helyett kell enni!!Szoktam sokat hallgatni!
2014. ápr. 14. 08:33
 5/30 anonim ***** válasza:
Én nagy súllyal (95kg) indítottam és eddig 2 kilót híztam. Hülyeség a heti 1 kiló hízás. Ahogy olvasom, változatosan táplálkozol, hidd el a baba mindent elvesz amire szüksége van. Egyszerűen rád így hat a terhesség. Ne erőltesd ezt a hízás dolgot. Ráadásul a múlt heti uh alapján a babám becsült súlya 2790g, úgyhogy én is "fogytam" ha úgy vesszük, hát van is miből. De egyszerűen nincs nagy étvágyam. 35hkm
2014. ápr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Második vagyok, igen, vannak ilyen mondások, hogy:


-ami nekem jó, az a babának is, így eszek mint egy őrült

-a baba kívánja, azért kívánom én is

-nem szabad elvonni a terhes nőtől amit megkíván, mert a gyerek egészséges fejlődéséhez éppen ezekre van szükség


Ezeken maximum nevetni lehet. Butaságok.

2014. ápr. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Megint második.


A kettő helyett evéshez pedig annyit, hogy egy újszülött nem egy felnőtt adagját eszi. Az én lányom születésekor naponta kb. 600-700 ml tápszert ivott meg, szóval ha valaki nagyon kettő helyett akar enni, akkor egyen egy normál adgaot, és igyon mellé fél liter tejet. :D

2014. ápr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Akkor azt mondjátok hogy ne aggódjak ameddig a kislányom szépen fejlődik??Persze, ameddig meg nem születik és nem én méregetem őt itthon, addig csak bízni lehet az uh-ban és az orvosokban...
2014. ápr. 14. 08:42
 9/30 A kérdező kommentje:

Megtaláltam a neten ezt a cikket, bemásolok belőle:


"A terhesség alatti súlygyarapodás időbeli eloszlása


● Ha terhesség előtt normális testsúlyod volt: 1,4-2,3 kg a terhesség első trimeszterében, majd körülbelül 0,5-0,9 kg hetente a terhesség második és harmadik trimeszterében.


● Ha terhesség előtt sovány voltál: 2,3-2,6 kg vagy több a terhesség első trimeszterében (a táplálkozási szakértő javaslatainak függvényében) és 0,5-0,9 kg hetente a terhesség második és harmadik trimeszterében.


● Ha terhesség előtt túlsúlyos voltál (ebben az esetben szintén célszerű dietetikus tanácsát kérni): körülbelül 0,5-0,9 kg a terhesség első trimeszterében és 0,5 kg hetente a terhesség utolsó 6 hónapjában"


Én a normál kategóriába estem, tehát 0.9 kg hetente???

2014. ápr. 14. 08:45
 10/30 anonim ***** válasza:
Ne viccelj már... Ez azt jelentené, hogy 28 hét alatt egy kiló hetente... 28 kg...?!?!?!?!?!?! Plusz 2-3 kg az első trimben, akkor összesen 30 kg? Ilyen a világon nincs, a férjemnek is elmondtam most gyorsan, épp itthon van, azt mondta, hogy nem szükséges ilyen oldalaknak hinni.
2014. ápr. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!