Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor ir ki a haziorvos?

Mikor ir ki a haziorvos?

Figyelt kérdés
Lassan 7 hetes terhes leszek. Egyre rosszabbul erzem magam . Allo,fizikai munkam van gyarban,autoalkatreszgyartas. Szinte kozvetlen mellettunk fujnak ragasztokkal,stb. Ma megyek orvoshoz. Hogy mukodik ilyenkor ? Megkerdezi milyen munkam van ,es ha ugy gondolja,mondja hogy irassam ki magam tappenzre haziorvossal ??? Mas munkakort biztos nem tudnak meloban ajanlani...
2017. nov. 2. 04:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A táppénz a munkáltatónak jó, neked nem.

Ha a tershességed egészséges, a háziorvos ki sem írhat(na). Az üzemorvos mondhatja, hogy terhesen nem töltheted be ezt a munkakört. Akkor kell a munkátatónak könnyített munkakört felajánlani. Ha ezt nem tudja megtenni, akkor fel kell mentenie a munkavégzés alól, és alapbért kell fizetnie.

2017. nov. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
9%

Lassan 7 hetes aha 1.5 cm magzat zavar a munkaban

Szerintem csak jo urugy unalmas biorobot munkad otthagyni

Sok no 36 hetig dolgozik akar korhzaban agy mellett is

Terhesseg nem betegseg Egy termeszetes masallapot

2017. nov. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az első irja. Bár tegnap jó részletesen már leirtam neked ugyanezt.

Ha nem ragaszkodsz a béredhez és elég a táppénz, mondd az orvosnak hogy nehéz a munkád, sokat utazol munkábajárashoz és szeretnél táppénzre menni.


DE a háziorvos terhesség miatt csak akkor tud kiirno, ha nőgyógyásztól viszel javaslatot rá, mert ez a szabály. Van ahol a nőgyógyasz is táppénzre tud venni terhesgondozóban, de a háziorvos csak javaslatra, magától csak kis időre amig nem viszel ajánlast a nőgyógyásztól azt is 8-as kóddal. Szóval első körben a nőgyógyásznál érdeklődj hogy mi a helyzet, ad-e csak úgy ajánlast. Bár a tapasutalat szerint a legtöbb helyen adnak, sztk-ban is.

2017. nov. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
47%
#2-es már meg ne haragudj, de irtó tapintatlan vagy. Nem a magzat nagysága a lényeg, hanem hogy mellette fújja a mérgező gőzt, stb. Én a helyedben tuti nem dolgoznék, kiíratnám magam. Én áruházban dolgozom, most vetéltem el 2 hete, és a főnököm, aki nem mellesleg férfi azt mondta, hogy ha legközelebb a tesztem pozitív máris szóljak, és menjek el táppénzre. Szóval nagyon rendes volt.MINDENT A BABA EGÉSZSÉGÉÉRT!! Én legalábbis ezt vallom. Puszi és kitartást! :)
2017. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom ha gyàrban dolgozol akkor nem egy müszakban?Èn szintèn gyàrban dolgoztam ahol nagyon sok a magzatra àrtalmas anyag keringhet a levegőben+3 műszak,folyamatos àllo munka.Meg Hematomàm is volt igy nem is volt kèrdès hogy ki ir e az orvos,előszőr mond el a nőgyogyásznak milyen munkàt vègzel,ö ràfogja irni a papirodra a javaslatot ès azzal kell menned a hàziorvoshoz aki felvesz tàppènzre.Annak a kedves vàlaszolonak üzenem aki irta h a terhessèg nem betegség,hogy bizony ez igaz de ha valaki gyárban dolgozik az sokkal nagyobb veszèlynek van kitève mint pl 1 konyhai dolgozo.Valoszinüleg mèg nem dolgozott gyàrban ès eggyàltalàn nem tudja h mi a dörgès,ha nemtudnak màsik munkàt biztositani,ha beledőglesz akkor sem fogjàk az alap bért fizetni,inkàbb menny tp re.
2017. nov. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!