Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség esetén a vérvételekr...

Terhesség esetén a vérvételekre a beutalókat megírhatja a háziorvos is?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom nem adott beutalót, a héten megyek majd háziorvoshoz.Remélem tud majd adni.

Jövőhéten megyek majd 12. heti genetikai ultrahangra, ahol kombinált tesztet csinálnak szóval vérvétel is lesz.

De ezen kívül tudom hogy még többször kell menni a hónapok alatt vérvételre és ezekre szeretném kérni a háziorvosomtól a beutalókat.


2017. máj. 23. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az összesre a háziorvos adta. Vidd el neki a kiskönyvedet (amit a védőnő ad), azt csak lepecsételnie kell, és abban lesz a beutaló. Az enyém ezt nem tudta, ezért mindig külön írogatta.
2017. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van, hogy a kiskönyv a beutaló a vérvételekre, de csak akkor fogadják el, ha átnézte és lepecsételte előtte a házi doki (meg persze meg is vizsgált).


A kombinált nem kötelező, szerintem oda nem kell beutaló, de ebben nem vagyok biztos, mi nem csináltattuk meg.

2017. máj. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak az első vérvételre kellett beutalót kérnem a háziorvosomtól. Illetve EKG-re. Onnantól a többire automatikusan mentem a terhesgondozóba.
2017. máj. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is a kiskönyv a beutaló a 3 trimeszteri vérvételre és a terheléses cukorra. Akkor kellett külön beutaló, ha az általánosokon kívül más is kellett. Nekem pl mindig néztek tsh-t, t3-t, t4-t. Ehhez a beutalót a nőgyógyászom "adta". Vagyis úgy működött, hogy a nőgyógyászati ambulánciara kellett bekopogni és elmondani, hogy mit szeretnék. Ott oda is adták, osztályos bélyegzőt raktak rá és ennyi.
2017. máj. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesgondozáson szokták adni ezeket vagy a nődokim. :) Gondolom ez településenként változó.

Talán én itt ezzel szerencsés vagyok, mert a háziorvosom egy annyira "pozitív" jelenség, hogy előbb tépné le a saját karját, minthogy kiírjon nekem egy labort. Amikor elvittem neki a kiskönyvemet majdnem felrobbant, hogy neki ilyen szarságokra nincs ideje mit gondolnak már a tespedtseggű védőnök, hogy nem töltik ki meg ilyenekkel ide küldik a kismamákat, én is mit gondolok már talán csak nem azt várom, hogy majd megszül helyettem :) nagyon jókat szoktam rajta mulatni. amúgy annyira utálják, hogy sosincs nála sor, sose kell várni és engem elszórakoztat, hogy micsoda kretén egy banya. :D sokan kérdezték már, hogy miért nem váltok, de 100 éves és bízom benne hogy hamarosan infarktust kap egy rendelés alkalmával és kap a körzet egy lelkes fiatalt :D

2017. máj. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a kiskönyvet kitölti a háziorvos, aztán az a beutaló minden vérvételre. Ennek ellenére volt mikor külön írt a háziorvosom beutalót, pl a vas miatt.
2017. máj. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nálunk megint máshogy van. A kiskönyvben nincs kitöltve a beutaló, hanem a védőnő ír egy kérőlapot, azzal rendelési idő előtt be kell menni a nőgyógyászati rendelőbe, és az asszisztensnő írja meg a beutalót, azzal kell átmenni a laborba.

A 12. héten ugye kötelező egy uh, ez jár ingyen, aztán 5000 ft-ért levették a vért ott helyben, ami a kombinált teszthez kell.

Máshol meg a háziorvos ad mindenhova beutalót, máshol meg a nőgyógyász eleve. Én pl. csak azért találkoztam a terhességem alatt a háziorvosommal, mert beteg is voltam, és akkor már megcsinálta az EKG-t is. Máshol meg belgyógyászaton kell megcsináltatni.

2017. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!