Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kókuszmatrac kérdésben segtené...

Kókuszmatrac kérdésben segtenétek?

Figyelt kérdés
még van hátra bő 2hónapom szülésig,és ma kibontottam a kókuszmatracot amit vettünk,már kész a szobája,és bele raktam a kiságyába.Benne van egy huzatba a kókuszmatrac,(novetex a márkája)azt írja a tájékoztatója hogy tisztításnál ne vegyem le majd.Akkor majd még erre rá rakjam a gumilepedőt?Szerintetek "lesz valami baja"hogy benne áll a kiságyba a matrac még megnem születik a gyerkőc?És lenne még egy kérdésem,hogy a tájékoztatójába olvastam,hogy ha a kiságynak nem zárt lemez az alja amire tesszük,akkor hetente szellőztetni kell.Nekünk olyan a kiságy,hogy az alja rácsos mint az oldalai(csak vastag),de rá lehet tenni egy zárt "lapot,lemezt"(fa),ami rajta is van.Most akkor inkább ha megszületik a babó kivegyem alóla azt a zárt lapot és úgy rakjam rá a kókuszmatracot,vagy hagyjam rajta?Köszönöm ha segítetek.
2010. máj. 30. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
A kókusz matracnak az lenne a lényege, hogy használat közben is szellőzzön, ezért nem is tanácsos gumi lepedővel az egészet beburkolni. (max. a beleset veszélyes részeket)A hetenkénti szellőztetését nem kell nagy dolognak elképzelni. Annyi csak, hogy amikor sétálni vagy más okból elmentek otthonról, akkor arra az időre oldalára állítod a kiságyban.
2010. máj. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A matracra kell tenni egy gumilepedőt, ami kifejezetten kókuszmatrachoz árulnak, annak tetejére a rendes lepedőt. Jól tetted, hogy kibontottad, jó szerintem rendezgetni a baba szobáját. Bonts ki minden mást is, és tedd a helyére, mert amikor haza mész, nem lesz rá időd. Nekünk rácsos az ágy alja. Én is úgy tudom, hogy kell, hogy alulról szellőzzön. Jó készülődést!
2010. máj. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm.Az eladót direkt megkérdeztem,azt mondta hogy gumilepedőt lehet,de csak 100%-os pamutot,mert az alatt is ugyanúgy szellőzik.Csak hogy most kibontottam,ezen alapból van egy "huzat"(cipzáros),és nemtudom hogy erre is kéne e rakni vagy nem.
2010. máj. 30. 20:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk is kókuszmatracunk van. Semmi baja nem lesz azért mert már a helyén van. Nálunk már a 2. gyereket fogja "kiszolgálni". Tesómék 7 éves fia is ezen aludt 7 évig. Semmi baja sincs.

A lepedőt igen a huzatra kell még rakni.

Azt meg nem igazán értem, hogy miért akkor kell szellőztetni, ha nem zárt az alja. Az viszont biztos, ha majd akkora lesz a pici, hogy pelenka nélkül alszik, akkor semmi esetre ne legyen alatta a zárt lemez, mert ennek a matracnak az a lényege, hogy a pisi átfolyik rajta.

Remélem tudtam segíteni. 37 hetes kismami

2010. máj. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm:)már minden kész van,kimostam mindenét,de majd még egyszer kifogom azért.Ezt a gumilepedőt is ott vettük ahol a matracot,ezt ajánlották,úgyhogy gondolom csakjó...
2010. máj. 30. 20:18
 6/8 A kérdező kommentje:
jajj lehet elírtam kicsit,igen,akkor kell szellőztetni ha zárt az alja:)De nekünk meglehet csinálni zártra is meg nem is.Akkor szerintetek hogy jobb?Kivegyem alóla a zárt lemezt majd?Igen amúgy,tudtatok segíteni,köszönöm:)
2010. máj. 30. 20:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen.
2010. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szia!

mi is pont ilyen matracot vettünk, nekünk rácsos aljú az ágy, és ezt is akartuk pont a szellőzés miatt. Én vettem egy olyan gumi lepedőt, aminek a fölső rétege pamut, alul viszont műanyag, így nem éri el a matracot a szennyeződés. Körös-körül zárt huzatba nem érdemes berakni, de nekem ennyi kell, hogy egyszerűsítsem a későbbieket.


nálunk 1,5 hónap múlva érkezik a babus, de mi még csak nejlonban tettük a kiságyba a matracot, mert nem akarom, hogy porosodjon. 1 hónap múlva rendezném be véglegesre a szobát.

2010. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!