Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, miért NÉNIZTEK le...

Anyukák, miért NÉNIZTEK le folyamatosan huszonéves, vagy akár tizenéves lányokat, amikor a gyereketekhez beszéltek?

Figyelt kérdés

"Gyere, mert a néni is jönne utánunk" Stb...


Persze, elhiszem, hogy a kislánynak/kisfiúknak "nénik" vagyunk, de azért ez mégiscsak borzasztó, hogy ugyanolyan jelzőt használnak ránk, mint az idős emberekre, amikor pár éve még mi is gyerekek voltunk...I

A "lány" megszólítás, -bármilyen furán is hangzik elsőre- szerintem sokkal helyénvalóbb lenne.. ez a nénizés sértő, és kellemetlen..

21/l


2013. aug. 13. 22:49
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
93%
19 éves vagyok, de soha nem sértődtem meg rajta. A magyarázat annyi, hogy a kisgyereknek egyszerűbb kimondani, mint azt, hogy lány. Nyugodj meg, senki nem fog összekeverni egy nyugdíjassal...
2013. aug. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

:))

És tízenéves lányok miért köszönnek csókolomot egy harminc éves nőnek???

Ez is marhára sértő!!!

2013. aug. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányomnak sokáig két kategória létezett baba vagy néni/bácsi. Gondolom inkább a nénibe tartozol, mint a babába :-)
2013. aug. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
23 vagyok, a férjem 27 éves. A 14- 18 éves lányok csókolómmal köszönnek nekünk, mert látják, hogy gyerekkel vagyunk:) De a gyerekek valóban a néni, bácsi, baba szavakat értik meg először. Később jön a kisfiú, kislány stb. És sajnos egy 1 éves gyereknek te inkább néni vagy:)
2013. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%
Akkor te kiakadtál volna a villamoson egyik nap, ha az én helyemben vagy. Roma asszony felszállt az irtó koszos purdéjával, és leült a nő mellém, a kislány szembe velem. Az anyja megszólalt: "Meg ne rúgd az asszonyt"... és nem dőlt össze a világ. :D
2013. aug. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de te már nem vagy lány :D Már "nő" vagy... Az én 3 évesemnek te már a néni kategória vagy, ugyanis a lányok azok a gyerekek, mint ahogy ő is. Persze neki van már nagylány meg kislány és kislány baba :D De mivel a felnőtteket javarészt, főként az oviba, pl. "Gabi néni", "Kati néni" kortól függetlenül így hallják, így néni minden felnőtt nő. Szerinted, hogy kéne hangzania ennek a mondatnak egy 1-3 éves gyereknek mondva: Gyere, mert a néni is jönne utánunk" Stb... ?
2013. aug. 14. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert egy épp beszélni tanuló babának túl bonyolult lenne, hogy van néni, bácsi, lány, fiú, kislány, kisfiú stb.

Pl. az én másfél éves kisfiamnál két kategória van: baba (ezt minden gyerekre mondja), és néni (ez mindenki más, igen, a bácsik is :) ) Amikor a "bácsikra" mondja, hogy néni, akkor kijavítom, de amikor egy 20-30 éves nőre, akkor ráhagyom és örülök neki, hogy eltalálta a nemet legalább :)

2013. aug. 14. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Te már nem lány vagy hanem nő-legalábbis elvileg...

27 évesek vagyunk és albérlőt keresünk, kb az összes 18 éveske csókolom köszönést használt...Na pukk kértem hogy tegezzen, nem dőlt össze a világ..

Én is a nénit használom mert a kicsim még nem tud különbséget tenni, neki mindenki aki 150 cm alatt van baba a maradék a néni vagy bácsi......


Nem sértő megszólítás..szerintem sértőbb lenne ha azt mondanám neki engedd el a csajt, vagy pi..át :-)

2013. aug. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%
27 éves vagyok. Akkor arra szeretném kérni a 21 éves társaimat, hogy mikor tolom a 2 gyerekemet a babakocsiban és ugyanolyan platform cipő illetve miniszoknya van rajtam, mit rajtuk, ne köszönjenek csókolom-ot!!!! Előre köszi
2013. aug. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Majd rá fogsz jönni, hogy a gyerekek szókincse nem olyan széles spektrumú mint a felnőtteké, sőt az értelmük is némileg csekélyke még néhányunkénál, ezért ők nem tudják, hogy ha valaki 5-18 éves korba tartozik az még lány, 35-45-ig nő, aztán pedig néni. Ugyanis ők nem kategorizálnak: Azaz van BABA van NÉNI és van BÁCSI kortól függetlenül. Aki kicsi (ebbe beltartoznak a tinik is) azok babák. Nálunk is mindenki baba vagy néni vagy bácsi:-) Ha jönnek a festők akit Gyulának hívnak de még fiatal ahhoz, hogy elviselje a bácsizást, így szólt, hogy ő nem bácsi, akkor csak egy marad a baba, tehát Gyula baba aki 30 éves :-) Vicces.

Ez egy vicces dolog, nem értem mi a sértő benne:-)

2013. aug. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!