Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin elhagyása után...

Terhesvitamin elhagyása után 3 nappal minden tünet megszűnt! Ez normális?

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, másfél hete elkezdtem szedni a Czeizel terhesvitamint. Iszonyatosan rosszul lettem másnap, hányinger, szédülés minden volt. Már ott tartottam, hogy felkelni sem tudtam és a gyerekeket is alig tudtam ellátni. 3 napja nem szedem, hogy hátha a vitamintól van. Na az van, hogy tegnap még halálomon voltam, viszont ma reggel sokkal jobban vagyok, tudok takarítani, főzni, mosni stb. Ezek eddig nagyon nehezen, alig mentek. Olvastam olyat, hogy ha megszűnik a terhestünet, az rosszat is jelenthet. Szerintetek lehet, hogy most ürült ki a szervezetemből a vitamin és ez miatt nem vagyok rosszul? Nem fáj semmim, a gyomrom most se a legjobb de tudok létezni. Segítsetek légyszi!
2017. nov. 4. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős terhes vagy? Én is Czeizel-t szedek, igaz semmi bajom tőle.
2017. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ebben itt senki nem fog tudni biztosat mondani. Van, akinek a terhesvitamin fokozza a hányingert, rossz közérzetet. Én végig szedtem és mindkét terhességnél pár hétig rettenetesen rosszul voltam, kb óránként hánytam, nem tudtam egy filmet sem végignézni, nemhogy házimunkát végezni (én is Elevitet szedtem, hát azt a gigabogyót lenyelni külön mutatvány volt).. Aztán egyik napról a másikra (a 12. hét fordulóján, ahogy a nagykönyvben meg van írva) teljesen elmúltak a tünetek - pedig a vitamint ugyanúgy szedtem tovább.

Te melyik hétben jársz?

Sajnos azt hiszem csak várakozás van ilyenkor illetve fordulj az orvosodhoz ha nagyon aggaszt a dolog. KItartás!

2017. nov. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kereken 7 hetes vagyok. Aggaszt a dolog, hétfőn megyek orvoshoz. Az a furcsa, hogy az első vitamin beszedése után lettem rosszul, így abban reménykedem, hogy emiatt múlt el. A közérzetem borzalmas volt nagyon, ma tűrhető.
2017. nov. 4. 12:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Én akkor voltam rosszul a vitamintól, ha éhgyomorra vettem be. Aztán rájöttem, h tán enni kellene elôtte, utána nem volt gond. De lehetett nálad simán terhességi rosszullét is.
2017. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető hogy a vitamintól voltál rosszul. Nekem is gondom volt ha éhgyomorra vettem be. Most csak vasat szedek, viszont azt muszály éhgyomorra bevenni, na attól is tudok rosszul lenni.

37 hkm

2017. nov. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm csak addig volt rosszul a terhessége alatt ameddig terhes vitamint szedett.

Amint abba hagyta minden elmúlt. Az orvos azt mondta, hogy azért, mert annyira rendben van nála minden, hogy a vitamin már túl sok volt ezért "nem kellett" a szervezetének.

2017. nov. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanígy elmúlt minden, csak a 6. héten, bár nem volt köze a vitaminhoz. A lényeg: megkérdeztem az orvosomat, h ez jelenthet-e bajt, azt mondta, semmit nem jelent egyáltalán, nem jele a vetélésnek. Nyilván, aki elvetél, annak idővel megszűnnek a tünetei, hiszen már nem terhes, de ha megszűnnek a tünetek, az nem jelent vetélést (a minden bogár rovar, de nem minden rovar bogárhoz hasonlóan).
2017. nov. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!