Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek 30-32 hetes...

Szerintetek 30-32 hetes terhességnél teljesen rendben van, ha nagyon sokat és nagyon intenzíven mozog a baba? Hasonló korú kismamák, veletek hogy van/volt ez a kérdés?

Figyelt kérdés

A kérdést azért tettem fel - bár tudom, sokak szerint inkább örüljek, hogy érzem -, mert már van egy gyerekem, és amikor vele voltam terhes, nem éreztem ennyire az ő mozgását.

A mostani babám rengeteget mozog, szinte mintha nem is aludna. És a mozdulatai kifejezetten fájdalmasak. Olyan, mintha nagyon nyugtalan lenne.


Köszi a válaszokat!

32 hetes kismama


2010. máj. 31. 10:22
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem anno, olyan 28-30 hetesen azt mondta a védőnőm ,hogy a 32-34.héttől le fog lassulni a babám mozgása.És láss csodát, nem ezt tette, sőt azóta virgoncabb, mint valaha.Tényleg azóta, és még most is 37 hetesen, olyanokat belémrúg, és pont valami ideget talál el, baromira tud fájni.A dokim és a védőnőm is azt mondta erre, hogy ez akkor van ha nagyon jól érzi magát a baba.Ne aggódj, amig sok a mozgás, addig biztosan nincs baj:)))

37 hetes kismama

2010. máj. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! 34.hetes vagyok,a mi bébink is folyamatosan mocorog,kidugja az egyes testrészeit,kifeszül két oldalra,hatalmasat rúg a bordáimba...néha azt nézem,hogy meddig tud még feszülni a bőröm :-)

...eddig nem lassult le,nem mozog kevesebbet,sokszor én is azon aggódok,hogy pihen-e eleget,de az orvos mindig azt mondja,hogy akkor jól érzi magát,ha sokat mocorog....biztos tudja...

Sokszor fáj,de megnyugtat,hogy érzem mocorogni,akkor aggódnék,ha nem mozdulna...

Mi se vagyunk egyformák,így vannak mocorgósabb,és kevésbé mocorgós babák...azért örülök,hogy nem csak az én bébim ilyen intenzív ;-)

2010. máj. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

minálunk is hasonló a helyzet. Állandóan ficánkol, egyszerre érzem lent és fent, vagy 2 oldalt. Én arra gyanakszom, hogy az időjárástól is függhet, mikor mit csinál. Hétvégén nem volt nyugta, ma egészen kímélő üzemmódra kapcsolt.


boldog babavárást!


33hetes k.m.

2010. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem épp a 32. héten volt olyan 2 nap, mintha megállás nélkül akrobatikázott volna odabenn. Most kezdtem a 34. hetet, és nekem tényleg enyhébbnek tűnik a mocorgás.
2010. máj. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna a kérdést. Én 33 hetes vagyok és nekem is nagyon intenzív, fájdalmas a mozgása. Nekem is 2. baba, és az elsőnél közel sem volt ennyi mozgás, max este amikor lefeküdtem, akkor mozgolódott egy picit. A mostani baba pedig szinte egész nap. Bennem is kettős érzések vannak, egyrészt örülök, mert így nyugodt vagyok, hogy nincs semmi baja, másrészt meg többet tudnék pihenni, ha nyugisabb lenne. Meg kicsit aggódom, hogy majd ha kijön, akkor is ennyire aktív lesz? Vagy nincs összefüggés?
2010. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Detto: az első babánál nem emlékszem ekkora focizásra. Most a második szinte lerúgja mindenemet. De én azt figyeltem meg, hogy inkább a szeles időben + ha esik, ebből meg mostanában akadt részünk bőven. Kitartást mindenkinek. egy szintén 32 heteske
2010. máj. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, kicsit megnyugodtam, hogy nálatok is ennyire aktívak a babák. :-)

Az én picimnek teljesen mindegy, ha esik vagy fúj, vagy éppen ezerrel süt a nap.

Egyébként azt hallottam, hogy van összefüggés a baba méhen belüli fickándozása és később, a születés utáni nyüzsgésére. Az a baba, aki bent is nagyon mocorog, az kint is aktívabb lesz. Szép kilátások! :-D Tudom, hogy közhely, de tényleg az a legfontosabb, hogy legyen egészséges. Ha addig még szétrúgja az oldalamat, akkor tegye egészen nyugodtan.


Mindenkinek további szép babavárást, jó egészséget kívánok!

2010. máj. 31. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét babám nagyon aktiv volt a pocimban az utolsó napig, kint viszont kisangyalok voltak, 1 hónaposan már átaludták az éjszakákat. Úgy hogy nyugi. Mostani babám is nagyon aktiv, szerencsére, igaz éjjel nyugis, de nappal bulizós. Kiváncsi vagyok, hogy két jó baba után a 3. hogy fog viselkedni.

35 km

2010. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Barbara8282 válasza:
Én 30 hetes vagyok és megettem egy tábla csokit és majdnem 2 deci colat mert nagyon kívántam és folyamatosan mozog és ezek ilyen rezgő mozgások..Szerintem a cukor miatt indúlt be így :)első babám
2015. márc. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!