Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs 30-32. heti ultrahang?

Nincs 30-32. heti ultrahang?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam a vedonoi szolgalatnal. Adtak vervetelre papirt es ennyi. Kerdeztem h es az ultrahang? Hat az nincs mar, csak 12. es 20. Hetes van. De sok helyen olvasom, hogy kellene meg lenni ilyenkor is. De el lettem kuldve. Most akkor hogy is van ez?
2017. nov. 8. 23:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%

Ezt villamgyorsan kérdezd meg máshol mert hulyeseg.. 2 uh? Ne hagyd annyiban

Mit gondol?..

2017. nov. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hat ja en is csak neztem. O meg engem hulyenek. Es ugye beutalo nelkul nem is mehetek uh-ra. Kesz katasztrofa ez a vedonoi szolgalat.
2017. nov. 8. 23:05
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kért a vedőnő intézné ezt?

Nálunk ő semmi ilyennel nem foglalkozik...az a doki dolga...mindenhova ő küld...vizeletet is ott adom le...

Védőnő csak" dísznek van"

2017. nov. 9. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Nekem a védőnő sehova sem ad beutalót, a vérvételekre a nőgyógyász adja, az ultrahangokat a doki csinálja és ő mondja mikor menjek hozzá legközelebb.

A védőnő súlyt mér, vérnyomást, meghallgatjuk a kicsi szívhangját, lemásolja és átbeszéljük a leleteimet és figyelmeztet, hogy mikor kell menjek szemészetre, fogászatra, Ekg-ra, meg alapból minden kérdésemre válaszol. Mindig kb. egy órán át tart a találkozónk, én nagyon hasznosnak tartom. Most a 21. hétben vagyok, lassan jönnek a kicsi ápolásával kapcsolatos kérdéseim felé, remélem abban is hasznos lesz.

2017. nov. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő vagyok, nálunk ultrahang 12, 20, 30, 36 héten van. Labor pedig 12, 24, 36. Ultrahangra mindig a várandósnak kell időpontot egyeztetni, a laborbeutalókat viszont mi állítjuk ki.
2017. nov. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szegedhez kozel lakom. A faluban van vedonom, o csak sulyt mer meg ilyenek. Havi 1x kell menni hozza. Szegedre is mennem kell, ahol a Vasas Szent Peter utcaba menni lell terhesgondozasra. Ott is van vedonom, o ad beutalot vervetelre, belgyogyaszatra, uh-ra, idoponttal! De most csak vervetelre adott, pedig meg is kerdeztem. Oda am havonta kell menni, orvos is vizsgal. Engem csak hasi uhval, mivel van fogadott orvosom. Viszont ez nem egyezik meg azzal amit a noi klinikan vegeznek uh.
2017. nov. 9. 07:13
 7/15 anonim ***** válasza:
Én épp tegnap voltam, én is Szegedhez közel lakom, nekem is van fogadott dokim. Ma vagyok 32hét 2 napos és én is csak laborra kaptam beutalót, meg majd egy hónap múlva kell mennem újra. UH-ról nem szól egy szót sem.
2017. nov. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Pedig más ismerosom is volt uh-n. Nem ertem. De majd telefonalok egy sort, hogy most mi van.
2017. nov. 9. 07:32
 9/15 anonim ***** válasza:
A 30-32 ik hèt közőtt nèzik a a kőldőkzsinor àramlàs a mèhlepèny àllapotàt és a mèhnyak àllapotàt.Mindenfèle keringèsi funkciokat nèznek mèg.Nem èrtem mièrt mondtàk h nincs már több uh.
2017. nov. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nálunk 30-32 és 36. heti uh is volt, illetve 3-4 hetente a terhesgondozáson is volt egy gyors uh, amin lemérték a fej-és haskörfogatot, combcsontot, a vége felé pedig áramlást is mindig.

Fontos a végén is az uh, ott már nem a fejlődési rendellenességek, hanem a baba mérete és a méhlepény, köldökzsinór állapota, helyzete miatt, szerintem kérdezz rá.

2017. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!