Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti fogyás?

Terhesség alatti fogyás?

Figyelt kérdés

85 kg voltam amikor megtudtam h terhes vagyok.

Most vagyok a 11.hétben és 78 kg vagyok. Normális ez?

Hànyni nem sokat hànytam,max 1-2x.


Kell szólnom a dokinàl ez miatt?

Köszönöm


2017. nov. 13. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:

Normális, főleg túlsúllyal. Az elején fölgyorsul az anyagcsere, ez önmagában "fogyaszt" A pajzsmirigy szintén felpörög az elején, én alulműködéses vagyok, de mindkét terhességem első trimeszterében átcsapott a TSH túlműködéses szintre. Ezzel sem volt teendő, normalizálódott később, csak azért mondom, hogy ez is súlycsökkentő lehet.


Említsd meg azért a legközelebbi vizsgálaton.

2017. nov. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
En is fogytam olyan 4 kilot elso trimeszter vegere, de en orultem neki nagyon, volt honnan. 28 hetesen már plussz 7 kilonal tartok, az első trimeszter vegi sulyomhoz kepest, es sajnos akkor metrek először, így az szamit. Pedig amugy csak 3 kilo lenne, gondolom, ami akkor lement könnyebben visszjött. Szerintem nem gond, amig a baba megfelelően fejlődik és nem direkt koplalsz.
2017. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem vagyok túlsúlyos :D 190cm vagyok.

Nem koplalok de étvàgyam sincs igazàn

2017. nov. 13. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:

En tulsullyal kezdtem es 10kg kevesebbel szultem,hazajovetelkor 20kgval voltam kevesebb mint az elejen. Szinten pajzsmirigyes vagyok es attol porogtem fel,es nem volt gomd,sot! Boldog babavarast!


Emlitsd meg a dokinak hogy azert tudjon rola!

2017. nov. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem gond. Én 33 hetes vagyok és 4 kilónál tartok, szerintem ilyenkor is fogy az ember. 166 cm vagyok és 53 kg-val kezdtem. Mondjuk én az elején nem fogytam, masszívan tartottam sokáig az 53 kg-t.
2017. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is fogytam az elején, most 23 hetes vagyok, és még semmit nem híztam, csak amit lefogytam tehát még épp, hogy elértem az induló súlyomat!
2017. nov. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Első !

Rosszul tudod !

A terhesség első trimeszterében pont hogy lelassul az anyagcsere!

Úgy mint bélmozgás,gyomor tevékenység stb!

A beleket a simaizmok mozgatják,amik ilyenkor minimális működést csinalnak,hogy a baba-és méh növekedésének könnyebb legyen.Ezért szenved sok kismama szorulással!

Kedves kérdező !

A súlyvesztés gyakori ilyenkor.

Gondolj vissza mit eszel,ettél egy napig!

Ha pl a hányás mellé étvágytalanság társul,vagy csak épp kevesebbet eszel mert hamar érzed jóllakottnak magad,meg is van a válasz !

Amíg a baba nő,és mind a te mind az ő egészsége rendben van..ne aggódj..

Védőnőddel beszélj majd erről..

Ő lehet arra kér,ird le napközben mit mikor eszel..

Így tud segíteni!

Üdv..

Szülésznőtanonc

2017. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Kedves utolsó!

Írhatnék neked privàtban egy-két kérdést ?

2017. nov. 14. 15:48
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan 😉😉😉
2017. nov. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!