Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti toxoplazma...

Terhesség alatti toxoplazma fertőzéssel milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés

Hét éve vannak cicáink,nagyon félek a toxoplazma fertőzéstől. Ráadásul most kölyök cicákat is etetek mert az anyjuk eldobta őket.

Jövőhéten meg csináltatom. 17 hetes vagyok,ha ne adj isten baj van még kezelhető?


2017. szept. 22. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Nem fogod a macskáktol elkapni, mosatlan zöldségtől is hamarabb elkapod. 30 éve vannak macskáim, együtt alszunk, lakunk és eddig nem estem át a fertözésen, persze az jobb ha esetleg már megkaptad, mert akkor nem fertőz újra.
2017. szept. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A macska uruleke terjeszti, ahhoz ne nyulj.

Ha veletlen valaki elkapja, antibiotikummal jol kezelheto, ne aggodj.

2017. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyébként is csak a fiatal cicáktól lehet elkapni. Ha már évek óta megvannak nem tudod tőlük elkapni, sőt lehet már át is estél rajta réges régen. Valahol olvastam még mikor terhes voltam, hogy egy cicától is csak két hét az az idő amikor el lehet kapni, utána attól a cicától soha többet.


A fiatal cicától elkaphatod, de, ha már átestél rajta, akkor nem lesz semmi gond, tán kétszer el se lehet kapni, de ezt nem tudom. Egyébként nyugodj meg, ezt már teljesen jól kezelik. Pláne így, hogy tudsz róla meg ugye vannak cicáid így hamar kiderül és biztos semmi gond nem lesz.


Jó egészséget!

2017. szept. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig nem féltem,de most igen mivel a kis kölyköket etetem,persze kesztyűvel,aztán kezet mosok!de nagyon félek,olyan rémisztő dolgokat írnak,😕😕😕😕😕
2017. szept. 22. 18:19
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a két videót :)

[link]


[link]


Boldog babavárást!

2017. szept. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egész gyerekkoromban kinti macskáink voltak, öleltem, pusziltam, takarítottam utánuk, ha véletlenül be lettek zárva éjszakára. Terhesség alatt megnézettem, és nem estem át a fertőzésen. Csak annyira figyeltem, hogy idegen macskákat nem simizem "agyon", mert egyébként arra is hajlamos vagyok :)
2017. szept. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most vagyok 28 éves. Tesóm 36 éves.

22 éves koromig folyamatosan voltak cicáink , mindig is ,több is. Utána elköltöztem otthonról azóta nincs. Tesóm már hamarabb elment. Szval a lényeg, h 4 hónap van gyerekeink között. Terhesség alatt nekem negatív lett, tehát nem estem át rajta. Tesómnak pozitív, de így nem kellett aggódni mert már átesett rajta.

Hihetetlen számomra,h ennyi idő alatt nem kaptam el. 22 év.Mióta az eszemet tudom voltak cicáink.

Megfogadtam, ha végre eljövök sose lesz állat a lakásban.

Furcsa, nem olyan könnyű szerintem azt elkapni,mint gondolnánk.

A lényeg ha negatív lesz később az eredmény, akkor inkább ne cicázz. Meg ne érj a cicakakihoz.

2017. szept. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekünk egy benti és 3 kinti cicánk van. A védőnőnek a haja égnek állt, de nem érdekel. Világ életemben cicás is voltam, így nem takarítottuk el a cicákat a portáról.
2017. szept. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!