Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 140-153/90-es vérnyomásnál...

140-153/90-es vérnyomásnál már írnak gyógyszert?

Figyelt kérdés
Sajnos faj a fejem mostanaba, igy vettem vernyomasmerot. Mondta a doki, h merjem napi 3x plusz ha faj a fejem. A parom aggodik, hogy gyogyszert kell majd szednem. Kerdezte h milyen etellel lehet csokkenteni a vernyomast. Nem vagyok gyogyszerparti, de erre mar szerintem irni fognak, hhisz nem jatek. Nektek mi volt ilyen esetben? 32hkm
2017. nov. 14. 18:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem irtak. 2*1 dopegit reggel este. Soszegeny étrend, sok folyadék.
2017. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
140/90 fölött írnak és nyilván be fogod szedni a baba miatt, akkor is ha te nem szereted a gyógyszereket.
2017. nov. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%

Valószínűleg igen, sőt figyelned kell magad fokozottan, ugyanis fennállhat a toxémia veszélye is. Nálam is így kezdődött, 36 hetesen igazolódott is a toxémia.

És semmilyen étellel nem fogod levinni te a terhességi magas-vérnyomást. De ha nem szeded be a gyógyszert, akkor az könnyen a babád és a saját életedbe kerülhet! Úgyhogy szereted-nem szereted a gyógyszert, nyilván azért vállaltatok babát, mert szeretnétek ha megszületne és egészséges lenne, illetve nyilván nem a párod szeretné egyedül felnevelni!

2017. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Persze! Nem is azert irtam h nem vagyok gyogyszerparti, csak vannak olyanok akiknek epp megfajdul a torka es mar szed egy halom gyogyszert. Nyilvan ha kell akkor beszedem. Most a heten merem es majd hetfon megyek az orvoshoz. De gondolom elkuld belgyogyaszhoz. Ilyenkor adnak egybol idopontot vagy itt is varni kell, mint a cukorterheles kiertekelesere? Mert ugye ez a kis ido mar gyorsan eltelik.
2017. nov. 14. 18:32
 5/11 anonim ***** válasza:
A tartós magas vérnyomás - és ez már magas - veszélyesebb rátok, mint a gyógyszer, amit felírnak majd. Senki nem azért szedi, mert gyógyszerpárti. Jó egészséget nektek!
2017. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem nem kellett belgyógyászhoz menni.

Mikor magas lett a vérnyomásom csináltak CTG-t, vinnem kellett vizeletet és írtak fel dopegyt-et, szülés utáni 3 napig kellett szednem, végig magas volt 34. héttől még sokszor gyógyszer mellett is, vizesedtem is a végén.

2017. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett belgyógyászhoz menni, az orvosom írta fel a dopegytet és ahogy haladt előre a terhességem úgy kellett fokozatosan emelnem az adagot.
2017. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2017. nov. 14. 21:29
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
nagy f@ccc-ság ez az egész vérnyomásosdi.nekem évek,évtizedek óta magas ,három gyógyszert kéne rá szednem,a reggelit beveszem a délit nem mindig, az esti helyett inkább piálok.ha az estit beveszem alig birok reggel felkelni! ha néha lemegy 130- ra szétesik a fejem.akkor vagyok jól ha 160 körűl van. doki mindíg 180- 190, et mér, ilyenkor ő van rosszul, én semmit nem érzek.50ff /90kg
2017. nov. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Valszeg rosszul van beallitva a gyogyszere. De ez terheseknel nagy problema. Ne keverjuk ossze a kettot.
2017. nov. 16. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!