Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit választanátok a helyemben?

Ti mit választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés
32 hetes várandós vagyok jelenleg. Asztmás vagyok kisbaba korom óta, sajnos elág gyakran elő is jön, sokat fulladok, sokszor kell használnom a pipát. Ehhez még terhességi magas Vérnyomás is társul sajnos. A nőgyógyászom azt mondta, ha szeretném, akkor megbeszéljük mikor legyen a császár, ha nem akarom természetesen megpróbálni. Nem merek ezekkel a tényezőkkel kockáztatni, félek hogy fulladni fogok, vagy a vérnyomásom elszáll, és emiatt sürgősségi császár kéne... Félek bevállalni természetesen :-( Pedig nagyon szépen be van már fordulva a babánk, szóval bűntudatom van, de jobban bánnám, ha oxigén hiányos lenne, vagy valami más történne szülés közben. Ti mit csinálnátok?
2017. nov. 17. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

A sürgősségi császár még nem jelenti azt h bármelyikotoknek is valami baja történne!

A ferjeddel beszéld meg.nem tudom mit csinálnék a helyedben :|

2017. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

A betegségedre való tekintettel szerintem felelősségteljes döntés a császár. A dokik nem szoktak csak úgy előre császárral dobálózni, nyilván nagyobb baj lehet, ha te ott befulladsz. Már pedig simán előfordulhat, főleg, ha most is rendszeresen előjön. Itt a kettőtök egészségéről van szó, nem arról, hogy ki mit preferál.


Remélem minden rendben lesz. Készülj fel akár mindkét formára, nálam császár lett a vége, természetes szülést terveztünk, császárról sajnos nem is olvastam és így nekem kegyetlen volt az utána levő két hét... nyilván más az, ha előre tudja az ember, hogy hogyan lenne jobb. Én félnék, hogy baj lesz és biztosra mennék. De ez én vagyok. Asztmához annyira nem is értek, de nyilván nem lehet túl könnyű. Beszéld át a dokiddal is és bízz benne, hogy ő is jól dönt.


Jó egészséget kívánok!

2017. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%
Esetedben a császárt választanám. Fő az egészség!
2017. nov. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen nem kockáztatnam a babám életét egészségét, és a sajátomat se, hiszen anyuka kell neki, a ferjemnek pedig társ.


Szóval nem kérdés, hogy ha már a terhesség alatt fulladok(pipa kell) akkor nem mutatom az ősanyát...meg mekkora dolog természetesen szülni...

Szerintem ugyanakkora dolog, hogy fel tutod mérni a kockázatot, és vállalsz egy nagy hasi műtetet.


Szóval császár egyértelműen..számomra nem is lenne kérdés

2017. nov. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Nekem volt mindkettő.

Inkább császár a te esetedben. A természetes szülés hatalmas fizikai megterhelés. Kb. mint egy maraton. :(

2017. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetes szülés a legjobb sok szempontból, viszont a helyes levegővétel segítségével tud leggördülékenyebben lezajlani. Nem tudom, hogy asztmásként képes e valaki a szülés közbeni helyes lélegzésre.A helyedben asztmás forumokon, szülésznőtől, orvostól érdeklődnék, hogy van e esély a természetes szülésre, és a kevésbé kockázatosat választanám.
2017. nov. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!