Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora a kockázat 2. terhessé...

Mekkora a kockázat 2. terhességnél ezekre?

Figyelt kérdés
Első terhességemnél 1. és 2. hó-ban vérezgettem. Majd terhességi cukrot diétázva kordában tartottam. 3 kilót szedtem fel, mert nem ehettem szénhidrátot, csak gyümölcsöt 5 részre elosztva. 75 kg-ról 79-re híztam, könnyen szültem, de majdnem elvéreztem, mert szülés után nem ment össze a méhem, belül véreztem. hál Istennek időben észrevették, megmaradtam. Fiam 10 éves, egészséges. Szeretnénk megint babát. 33 éves vagyok. Tapasztalat? Második terhesség alatt a 3 dolog közül melyik állhat fenn nagy kockázattal?

2017. nov. 20. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A terhességi cukorbetegség gyakran ismétlődik, az atóniás vérzés nem feltétlen. Volt egy ismerősöm, akinek az első szülés után atóniás vérzés miatt majdnem ki kellett venni a méhét, végül szerencsére maradt. Másodiknál az égvilágon semmi baj nem volt.
2017. nov. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a 2. terhességnél is lett diabéteszem, bár csak az utolsó hónapban, de már inzulin is kellett.

A diabetológus szerint egyáltalán nem törvényszerű, hogy ha egyszer volt többször is kialakul

2017. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
kiderül nemsokára! 8 hetes vagyok :)
2018. ápr. 7. 22:34
 4/4 A kérdező kommentje:
12 hetes vagyok, próbálok odafigyelni,eszem mindent, de amire odafigyelek az az, hogy mozogjak, és 3 óránként egyek szénhidrátot. Ha közte éhes vagyok, akkor csak olyat, amiben nincs, kis sajt, sajtos párizsi, egy virsli, vagy valami ilyesmi. :D Eddig evés után egy órával 6,2 fölé nem ment, remélem így is marad. citromos víz, zöld alma, savanyú káposzta jó szolgálatot teszt most is, és evés után sok vizet kell inni, hogy hamarabb lebomoljon az étel. Nyugodtan kérdezzetek. Jah és úgy vettem észre, hogy a durum tészta kevésbé emeli, és jobban laktat. Jó egészséget mindenkinek!
2018. ápr. 23. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!