Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 évesen szülni, kötelező...

38 évesen szülni, kötelező genetikai vizsgálattal. Mindenki csináltat fizetős tesztet? Nifty stb.

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok. Protokoll szerint elküldtek genetikai tanácsadásra.Alap esetben az amniocentézis ami kötelező. 2 nögyógyász is végezte az eddigi vizsgalataimat (magánrendelésen). Mindketten a fizetős tesztről akartam meggyőzni. Én értem hogy a vetélés kockázatát így ki lehet zárni. De nem értem nekem olyan eröszakosnak tünik az egész. Eddig csak az amnioc.volt.Sokak nem vetéltek el,viszont páran igen. Nyilván ott a kockázat. De ma már mindenki megfizeti a 200000 ftot ? Ha nagyon akarnám meg tudnánk fizetni de azért ez mégiscsak olyan sok pénz. Kicsit azt érzem hogy az orvosok anyagi okokból erőltetnék. Vagy rosszul gondolom ?

#Nifty #38 év #amniicentézis
2017. nov. 22. 06:15
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem az a kérdés hogy csinaltatom-e. Nem tagadom meg a vizsgalatot. Csak nem ertem a felhajtást hogy most már akkor az amniocentezis nem jó ? Eddig meg jó volt ? Csak hogy kifizessünk 200000et ? Es utana szamos pont van ahol bármikor törtenhet bármi. Csak arra gondoltam hogy én érzem "bűnnek" ha nem kérem a fizetős vizsgálatot mert azért 200000 megiscsak több penz mint 20000 ? Es akkor ugyanúgy akkor ennyi erövel vetessem le a köldökzsinór vért az meg megint többszázezer ? Nem érzitek az "üzlet szagát" ?
2017. nov. 22. 09:02
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy te ezt nem jól érted. Az amnio, mint vizsgálat a legjobb eredményt adja, de el lehet tőle vetélni, aki ettől fél és nem kockáztat, megcsináltatja a niftyt, vagy a prenát pénzért, egyébként ezek nem adnak olyab pontos eredményt, mint az amnio, de azért közel annyira pontosak.
2017. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Ahogy az utolsó irja: jó az amniocentézis is, de van vetélési kockázata. Ilyen szempontból jobb a 200 ezres teszt. De ezt nem kötelező megcsináltatni, ahogy az amniot sem. Ez a te döntésed, illetve a pénztárcádé.
2017. nov. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
61%

Azért azt senki ne felejtse el, hogyha a fizetős teszt rossz eredményt hoz ki és netalán el kell venni a baba életét, akkor is meg kell csináltatni az amniot, mivel a kórházak csak ezt a tesztet fogadják el időn túli terhesség megszakításhoz.

Ha sok pénzem lenne, akkor is inkább az amniot választanám és azt a 200 ezer forintot inkább költeném a gyerekre l.

2017. nov. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
67%
Én is ennyi idősen szültem, de engem meg pont le akart beszélni a genetikai tanácsadáson a doki a prenáról. Szinte duzzogott, mert szerinte elég lett volna az integrált teszt. A saját dokim támogatott.
2017. nov. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

A dokit kérdeztem, hogy mennyire kell félni az amniótól. Azt mondta, hogy az elmúlt 4 évben semmilyen komplikáció nem történt a vizsgálat során, amit Ő csinált. Naponta 4 anyukát szúr. Az 4 év alatt nem kevés.


Viszont a statisztika azt mondja, hogy 38 évnél 1:200, hogy dawn. A vizsgálat vetélési aránya pedig 1%. Tehát dupla annyi esélyed van elvetélni, mint hogy dawn-os legyen a magzat.

2019. márc. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Közben megszületett a baba, egészséges. Nem csinaltattam amniot mert azt sem tudtam volna vallalni hogy az egészseges baba megy el emiatt. Persze ezert kaptam hideget meleget. A kombinalt tesztet csinaltattam meg annak jó ertéke volt és támaszkodtam az ultrahangra mert ugye zt genetikai kpban csinaltak a korom miatz és bíztam hogy azért ott jó szemű szakemberek dolgoznak. Minden eredményem jó volt. Ezért nem kockáztattam es közben megfogalmazódott bennem hogy a down kór számomra nem élettel összeegyeztethetetlen így hogy jövök én ahhoz hogy egy élet felett ítélkezzek. És még annyi komplikáció lehet ezen felül. Istennek hála minden rendben van. De annyiban döntenék másként hogy ha most ujra ennyi idősen terhes lennék talán kifizetném a Nifty-t és akkor az orvosok meg a genetikus béken hagyna terhesség alatt és nem hallanám a de a korom miatt monológokat annak ellenére hogy az értekeim jól voltak.
2019. márc. 26. 11:26
 18/19 anonim ***** válasza:
Ó, gratulálok a babához, megnyugtató, amit írtál. köszönöm.
2019. márc. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Még elfelejtettem leírni hogy utólag az orvosommal beszélgetve olyan is elhangzott hogy igen valóban 1 % a vetélési esély. De általánosan mindent összevetve 20% a vetélés kockázata egy terhesség alatt. Akkor már 1 százalekkal több vagy kevesebb nem sokat jelent. Hát még jó hogy nem hallotta mit gondolok hogy ezért idegesített engem akkor. Tény hogy én azt tapasztaltam hogy nagyon mosakszik mindenki hogy nehogy beteg baba legyen és ők nem tájékoztattak esetleg. Amit bizonyos szinten meg is értek csak nekem nem esett jól hogy hetekig ezzel ijesztgettek úgy hogy minden értékem rendben volt.
2019. márc. 28. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!